המדריכים האחרונים שלנו

תיקון סדקים בקירות חומרים מומלצים

בין אם הורדתם תמונה או שעון מהקיר ונשאר בו חור ובין אם נוצרו סדקים בקירות כתוצאה מנזקי הזמן, המאמר הבא בדיוק בשבילכם. מה שכדאי לדעת הוא שלא מומלץ לבצע את התיקון בפעם אחת, שכן על חורים וסדקים גדולים, לפעמים יש גם צורך לעבור בפעמיים או שלוש. בחורים קטנים, פעמיים בדרך כלל יספיקו.

החומר הטוב ביותר למטרה זו נקרא צלוטיט. מדובר בעצם בסוג של אבקה שיש לערבב אותה עם מים עד לקבלת מרקם חלק יחסית. יש כל מיני חיקויים בשוק ולכן גם אם אומרים לכם שמדובר בצלוטיט אבל לא כתוב על זה צלוטיט, מומלץ שלא לרכוש חיקויים, כי התוצאה היא פשוט לא אותה תוצאה. בנוסף, לחורים קטנים מומלץ להשתמש בחומר הנקרא מרק שפכטל 2000 של חברת טמבור. מדובר בחומר חזק שלא עושה בעיות בצביעה. הוא מצוין לתיקונים קטנים והוא נמכר בקופסאות של ליטר או שתיים וחצי ליטר.

אז איך מבצעים את התיקון?

לאחר שמערבבים את הצלוטיט כמו שכתוב בהוראות, בעזרת שני שפכטלים, מתחילים לסתום את הסדקים והחורים. מעבירים את החומר משפכטל אחד לשני ועם מעט כוח בזוית נמוכה, ממלאים את החורים. אחר כך עוברים לזוית גבוהה ומורידים את החומר המיותר.

נותנים לחומר להתייבש ועוברים על החורים פעם שניה. לאחר מכן עושים את אותה פעולה בדיוק עם החומר של טמבור. זוית גבוהה ממלאים, זוית נמוכה מורידים.

שוב ממתינים שהחומר יתייבש. במידה ומדובר בסדקים גדולים, חשוב קודם להבין מה הסיבה לבעיה כמו למשל כמות גדולה של מים. ניתן לתקן קירות שסובלים מרטיבות, רק אחרי שהם יבשים לגמרי. קודם צריך לגרד את כל השאריות, לשים בנדרול עם מברשת ואז מתחילים את התיקון.