המדריכים האחרונים שלנו

שיש למטבחים

אחד המקומות הפעילים ביותר ברוב הבתים הוא המטבח, אשר לרוב משמש כנקודת המפגש המשפחתית בה בני המשפחה יושבים לאכול וחולקים את חוויות היום, שם מארחים חברים ומשפחה לארוחות ושם מניחים את הקניות כאשר מגיעים הביתה. לפיכך, חשוב כי המטבח יהיה מקום בו יהיה לנו נעים לשהות וכן כי משטח העבודה עליו אנו מבשלים יהיה אסתטי, איכותי וישמור על מראהו לאורך זמן רב, שהרי לא נרצה להחליף אותו כל תקופה קצרה.

ישנה קשת רחבה של חומרים מהם ניתן ליצור משטחי עבודה למטבח החל ממשטחי נירוסטה ומשטחי עץ וכלה במשטחי אבן ושיש. אך למרות המבחר הרב המצוי בשוק, רוב האנשים מעדיפים משטחי שיש למטבח הביתי, אשר מקנים למטבח מראה איכותי ויוקרתי ועמידים ביותר לשימוש יומיומי במטבח. אמנם השיש אינו חומר זול ברוב המקרים אך לטווח הארוך מדובר בהשקעה כדאית.

בעת שיפוץ מטבחים וחיפוש אחר שיש, יש לשים לב למספר פרטים: יש לבדוק האם לשיש אותו בחרנו יש תו תקן והאם הוא איכותי ויהיה די עמיד ודי חזק לעמוד בצרכינו, שיהיה עמיד בשימוש בחומרי ניקוי מסוגים שונים כגון אקונומיקה וכלור ולא ישנה את צבעו כתוצאה ממגע עם חומרים מסוג זה. כמו כן, חשוב שהשיש יהיה חזק ושלא יראו כל שריטה או לכלוך אשר הינם חלק בלתי נפרד בשימוש היומיומי במטבח. והכי חשוב לבחור דוגמא של שיש אותו נאהב ויהיה אסתטי ונעים לעין.

מאחר וקניית שיש ושיפוץ מטבח אינם דבר של מה בכך, מומלץ, טרם ביצוע הבחירה וקניית השיש, לערוך סקר שוק נרחב, לקרוא מגזיני עיצוב, לגלוש באתרי אינטרנט שונים אשר מספקים רעיונות עיצוביים, להסתובב בחנויות השונות בהן ניתן לראות את הסוגים השונים של השיש אשר נמצאים בשוק, לחוש אותם, להתייעץ עם המוכרים אשר יוכלו להסביר ולהמליץ על הסוג המתאים לכם ולצרכיכם, ובאמצעות שיקלול כל הנתונים הללו תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

כמובן, שמומלץ לעקוב אחרי הפרסומים באמצעי התקשורת השונים אחרי מבצעים, חיסולי מלאי ומכירות מעודפי ייצור אשר יוכלו להוזיל משמעותית  את מכיר הקנייה. ואף כדאי לבקש הנחה, במיוחד במידה ורכישת השיש הינה חלק מרכישה גדולה יותר של חומרים במסגרת שיפוץ מקיף. נקודה נוספת אליה חשוב לשים לב היא סוג האחריות אשר תקבלו על השיש וכן, בחירת מתקין מורשה אשר יתקין את השיש שרכשתם בצורה הנכונה והתקנית, אשר תמנע בעיות עתידיות אשר עשויות לנבוע מהתקנה  מהתקנה לא מקצועית.