המדריכים האחרונים שלנו

פרגולות אלומיניום ב – 2020

לא ברור מתי בדיוק זה התחיל, אבל מתישהו בעשור האחרון הצליחו פרגולות האלומיניום לערער את מעמדה הבטוח של פרגולת העץ המסורתית ולתפוס נתח הולך וגדל של שוק הפרגולות בישראל. תחילה הופיעו פרגולות אלומיניום בבתי יוקרה בעיצוב מודרני ולאחר מכן חלחל הטרנד לכלל האוכלוסייה תוך שהוא מתייצב כאלטרנטיבה מצוינת לפרגולת העץ. יחד עם זאת, פרגולות אלומיניום ב2020 הן עדיין פרגולות אלומיניום ואינן יודעת לספק את האופי הכפרי והטבעי של פרגולת עץ. אם זה לא מה שחשוב לכם, כדאי להכיר קצת את המגמות החדשות של פרגולות אלומיניום ב2020.

בלמים ואיזונים בתמחור של פרגולות אלומיניום

מי שבדק את מחירי השוק בשוק הפרגולות יודע שפרגולת עץ יכולה לעלות בין 300 עד 700 שקל למטר רבוע, בעוד שמחירה של פרגולת אלומיניום יכול לנוע בין 500 ועד 1500 שקלים למ"ר. אחד הפרמטרים שמשפיעים יותר מכל על העלות של פרגולות אלומיניום הוא הקירוי העליון. מן הסתם, גודל הפרגולה, עובי הפרופילים, גובה הפרגולה וכמות חומר הגלם, מהווים מרכיבי מפתח בקביעת המחיר של פרגולת אלומיניום, אבל אם כל אלו נתונים וקבועים, הרי שניתן להוזיל או לייקר את מחיר הפרגולה באמצעות בחירה של רכיב הקירוי. שוק פרגולות אלומיניום ב2020 מתחיל לנוע לעבר פתרונות הקירוי שמספקים פתרון מעוצב, נוח ואפקטיבי במחיר זול. ככלל, הקירוי היקר ביותר הוא קירוי האלומיניום שעשוי בדרך כלל מרצועות אלומיניום מעוצבות, שגם מעניקות לפרגולה את המראה המודרני האולטימטיבי. פרגולות אלה נמצאות בקצה העליון של טווח המחירים ואינן זמינות לכל כיס.

לעומתן, ניתן לזהות מגמה של מעבר לפתרונות קירוי אלטרנטיביים ובמיוחד קירוי בד, רשת צל, קני במבוק ולוחות פלסטיק. לכל אחד מהפתרונות הללו היתרונות והחסרונות שלו. כך למשל, הבד הוא פתרון אסתטי מאוד שמאפשר ליצור מגוון רחב של דוגמאות עיצוב, גוונים ומרקמים, אך אינו עמיד לאורך זמן וסובל מבלאי גבוה. לעומתו, הפתרון של לוחות פלסטיק הוא פתרון עמיד מאוד, אך נטול רוח עיצובית וגם נוטה להרעיש מאוד כשהגשם ניתך עליו בחוזקה במהלך עונת החורף.

2020 – שנת שבירת השוק?

השאלה המרכזית שמעניינת את השחקנים בשוק הפרגולות בישראל היא האם שנת 2020 תהיה השנה בה יצליחו פרגולות האלומיניום לקפוץ מעל פרגולות העץ ולתפוס את הבכורה בשוק. פתרונות הקירוי שפירטנו לעיל, שאותם ניתן לשלב בכל סוגי הדגמים של פרגולות אלומיניום, בהחלט מהווים זרז למגמה זו ואולי תהיה זו אכן 2020 כשנה בה שברו פרגולות האלומיניום את השוק. יחד עם זאת, פרגולות העץ לא הולכות לשום מקום והן תמיד פה למי שמעדיף את העיצוב הכפרי, את ריח ומגע העץ ואת האווירה החמימה והאינטימית שיודעת פרגולת העץ להציע. כל האפשרויות פתוחות וכעת לא רק במונחי עיצוב ואסתטיקה, אלא גם במונחי מחיר וכסף.

המרכז פרגולות אלומיניום https://alum-pergola.co.il/