המדריכים האחרונים שלנו

פינות אוכל כמרכז הבית הישראלי

פינות אוכל כמרכז הבית הישראלי

פינות האוכל מהוות חלק מרכזי, עיקרי וחשוב בחיי היומיום של מרבית הישראלים. בפינות האוכל אנו מקיימים ארוחות בוקר\צהריים\ערב, ארוחות ביניים לפני יציאה לעבודה או ללימודים, ארוחות עם בני המשפחה בחגים ובסופי השבוע וארוחות רומנטיות עם בן\בת הזוג.

אנו הישראלים, אנשים חברותיים וחמים האהובים לקיים ארוחות משותפות עם החברים או עם המשפחה בכל הזדמנות אפשרית. בעקבות כך, פינת האוכל הפכה למרכיב עיקרי חשוב בעיצוב הבית. השקעת המחשבה בעיצוב פינת האוכל שקולת ערך לעיצוב שאר חדרי הבית ואף מעבר לכך ובשנים האחרונות ניתן לראות שפע ומגוון של פינות אוכל לבית בעיצובים מיוחדים המוצעים לכל – אינספור רעיונות, אינספור סגנונות.

מטבח

כיום, מקובל לעצב את פינות האוכל בחלל גדול או בחדר בפני עצמו בבית על מנת לקיים אווירה של מרחב ונוחות בארוחות השונות. ישנו מספר לא מצומצם של עיצובים לפינות האוכל הביתיות אשר כל אחד ואחד מהעיצובים שונה מהאחר, ולכל אחד האופי שלו אשר משרה אווירה שונה. על מנת לקבל את הבחירה הנכונה, נפרט על מספר טיפים ודגשים מרכזיים לבחירת פינת האוכל אשר תסייע לכם להגיע לבחירה הנכונה וליצור את האווירה בפינת האוכל באופן שבו רציתם.

טיפים ודגשים לבחירת פינת אוכל

רצוי ואף מומלץ להקים את פינת האוכל בחלל גדול יחסית על מנת ליצור תחושה של מרחב אישי. חלל קטן מדי ייצור תחושת צפיפות ואי נעימות לסועדים הרוצים לאכול בנחת ובשלווה. מלבד עיצוב השולחן והכיסאות, ניתן לעצב את פינת האוכל באביזרים נוספים, כמו אריחים מעוצבים, גופי תאורה דקורטיביים, נברשות, מפות צבעוניות, ווילונות לחלון ועוד. בבחירת השולחן לפינת האוכל, יש לשים לב כי החלל גדול דיו בכדי להכיל את השולחן ולא יצור צפיפות לסועדים ויקיים מרחב תנועה נינוח. לדוגמא: לחלל מרובע יתאים שולחן אוכל מרובע ובכך יקיים מראה פרופורציונאלי לפינת האוכל, אך אם החלל המרובע גדול מספיק, אפשר להביא שולחן עגול או אובאלי על מנת לשבור את הפרופורציה וליצור גיוון.

חומרים נבחרים

עיצוב פינות האוכל מתחיל בראש ובראשונה שולחן איכותי, יפה ומעוצב אשר משתלב עם האווירה והסגנון של הבית. אם בכוונתם לבחור שולחן אוכל אשר יחזיק מעמד לאורך שנים רבות, מומלץ ביותר לבחור שולחן מעץ מלא. יתרה מכך, שולחן מעץ ניתן לצביעה מחדש ומאפשר לכם לגוון את סגנון השולחן של פינת האוכל מבלי לקנות שולחן חדש בכל תקופה מסוימת. אפשרות נוספת היא לקנות שולחן מאלומיניום בשילוב זכוכית על מנת להקנות סגנון מתכתי ייחודי לפינת האוכל.

המידות הרצויות

רצוי לקבוע את גודל שולחן האוכל על פי גודל החלל\החדר אשר הקציתם לפינת האוכל. לחלל גדול כדאי לרכוש שולחן ברוחב של לפחות מטר, ולחלל יחסית מצומצם אפשר להסתפק ברוחב של 80 ס"מ. אם אתם אנשים אשר מקיימים ארוחות להרבה סועדים, יש צורך בבחירת שולחן גדול אשר יפתח לכמות גדולה של סועדים. לכ-12 סועדים מומלץ לרכוש שולחן אוכל ברוחב של מטר ואורך של 2.80 לפחות.