המדריכים האחרונים שלנו

פינוי פסולת בניין- כך תעשו זאת נכון

פינוי פסולת בניין משאיות חברה לפינוי פסולת בניין

 

מי מפנה את פסולת הבניין?

פינוי פסולת בניין נעשה ע"י חברת קבלן לפינוי פסולת בעלת רישיון לעסוק בפינוי פסולת. לקבלן צריכים להיות כל האמצעים המתאימים לפינוי פסולת כמו: שרוולים ומכולה לפינוי פסולת בניין, משאיות רמסע, טרקטורים וכד'.

לאן מפנים את פסולת הבניין?

את פסולת הבניין מפנים אל אתרי פסולת מורשים וחוקיים. באתרי הפסולת, הפסולת יכולה לעבור אחד משני התהליכים: הטמנה או מחזור. כל חומר בניין הולך למקום אחר. פסולת הבניין בישראל כוללת בדרך כלל: אספלט, בטון, קרמיקה, גבס, שיש, זכוכית, מתכת, פלסטיק ועוד.

טופס התקשרות- טופס 4

כשתפנו לחברה לפינוי פסולת בנייה, בקשו טופס התקשרות הנקרא גם טופס 4. טופס זה הינו חשוב וזאת מכיוון שבלעדיו לא תוכלו להתחבר לתשתיות העירייה (חשמל, מים וכד'). טופס זה בעצם מהווה הוכחה שיש לכם הסכם עם חברה לפינוי פסולת ושאתם מתכוונים לפנות את הפסולת לאתר מורשה.

מחיר פינוי פסולת בניין

מחיר פינוי פסולת בניין הינו משתנה ותלוי בעיקר בנפח הפסולת כלומר ככל שתהיה יותר פסולת- תשלמו יותר. למה? מכולה גדולה עולה יותר ואם אין לחברה ששכרתם מכולה גדולה אז היא תצטרך לנסוע ולחזור מספר פעמים כדי לפנות את הפסולת ואז המחיר עולה בגלל הדלק.

המשמעות של השלכת פסולת במקום לא חוקי

השלכת פסולת בניין למקום שלא מיועד לכך פוגעת בבעלי החיים, הסביבה ובני האדם:

  • בעלי חיים נפגעים בניסיונות לחפש אוכל בתוך הפסולת או אפילו בסביבת המחייה שלהם כשהפסולת מתפזרת. כמו כן, גם מקורות המים שלהם נפגעים.
  • פסולת המושלכת באזורי מגורים מסכנת את הדיירים מבחינה תברואתית ופוגעת גם בערכי הדירות.
  • ריכוזי פסולת גבוהים עלולים לגרום לזיהום הקרקע ומי התהום וכן במי השתייה שלנו.
  • חומרים דליקים יכולים ליצור בעירה ולפלוט לאוויר חומרים רעילים ומסרטנים!
  • בפסולת הבניין ניתן למצוא אסבסט אשר יוצר סיכונים לבריאות.

מבחינה משפטית, אדם שלא פינה את פסולת הבניין שלו בצורה נכונה ולאתרים המורשים ייענש על כך בקנסות כבדים ואפילו עלול להיאסר. החומרה נובעת בגלל גודל הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהשלכת הפסולת לאתר אקראי.