המדריכים האחרונים שלנו

עשה זאת בעצמך – ניסור בטון

שיפוץ על עם קידוח בטון

בטון הוא אחד החומרים החזקים ביותר שיש בעולם הבנייה, שכן הוא נחשב לתרכובת המחזיקה מעמד בפני הרבה מאוד תנאים וכן תרכובת המשמשת למיגון בתים ומבנים. בישראל השימוש בבטון הוא מאוד נפוץ ומרבית הבתים והמבנים עשויים מבטון. בעולם הנדל"ן הישראלי שהולך ומתפתח לאין שיעור בעשור האחרון נוצרים חידושים כאלו ואחרים וכן מתפתחות שיטות בנייה מסוימות הקשורות בצורה ישירה לעבודה עם בטון. אחד השימושים הנפוצים כיום בעולם הבנייה הישראלי הוא ניסור בטון.

למה צריך לנסר בטון?

אם שואלים אדם מן הישוב למה צריך לנסר בטון סביר להניח שלא תהיה לו תשובה לכך כי רוב האנשים מכירים את הבטון כתרכובות וכחומר גלם שממנו בונים את שלד מבנה. עם זאת על מנת ליצור פתחים במבנה או כדי ליצור תשתיות פנימיות בתוך הקירות יש לבצע ניסור בטון. נוסף על כך, ניסור בטון יכול להיות הכרחי גם כאשר משתמשים בסוג בנייה מסוים- בניית בטון אדריכלית הכוללת ריצוף אדריכלי. במקרים אלו הריצוף לא יורכב מאריחי קרמיקה ושיש או מפרקט אלא מאריחי בטון דקורטיביים שעוצבו באמצעות חריצה וניסור בבטון.

המקרים היותר נפוצים של שימושים באמצעות ניסור בטון הם פתח של חלונות במבנה, פתחים של קירות, פתחים של דלתות וכן תעלות אוורור ותעלות אחרות של תשתיות כמו מים וחשמל.

איך מנסרים בטון?

ניסור בטון הוא פעולה לא קלה ולכן לא ניתן לעשות זאת לבד או בשיטת עשה זאת בעצמך. על כן, מומלץ להזמין חברה לניסור בטון שתאפשר לכם לבצע את ניסור הבטון שלו אתם זקוקים וגם תאפשר לכם לתכנן כראוי את השינויים שאתם רוצים לערוך במבנה, בין אם מדובר בבית פרטי ובין אם מדובר בבית עסק.

על מנת לנסר בטון יש למעשה להשתמש בכמה מרכיבים: חומר חזק, מהירות וכוח.

  • חומר חזק – כידוע, החומר הכי חזק בטבע הוא יהלום, ולכן על מנת לנסר בטון, שהוא תרכובת חזקה מאוד בפני עצמה, עושים שימוש במסור יהלום המורכב מאבק יהלומים המאפשר לנסר בבטון.
  • מהירות – היהלום לבדו אינו מספיק לניסור של בטון אלא נדרשת גם מהירות מאוד גבוהה כדי לגרום לניסור להתרחש. היהלום יחד עם המהירות יוצרים תנאים מצוינים לניסור הבטון בכל אופן שנדרש.
  • כוח – נוסף על היהלום שמהווה את חומר הגלם החדש לניסור, ולמהירות שמאפשרת לניסור להתרחש, יש להפעיל כוח באמצעות צוות מנוסה וכן באמצעות המכונה המתאימה. באופן זה יהיה ניתן לנסר בבטון בצורה אידיאלית ולפי צורכי הלקוח.