המדריכים האחרונים שלנו

עציצים מבטון המדריך המלא איך לעשות לבד

בארבע השנים האחרונות ישנו טרנד עולמי רחב היקפים ומאד נחמד של יצירת כלים מבטון באמצעות תבניות סיליקון אך בעיקר עציצים מעוצבים ויפים מכל הגדלים והסוגים, הכנת בטון היא פשוטה וקלה אך בכל זאת יש כמה טכניקות שאתם צריכים לדעת כדי שהמוצר הסופי יצא לכם באיכות הטובה ביותר.

 

במדריך זה ננסה להביא אתכם אל שלב כזה בו אתם יוצרים בעצמכם עציצים מושלמים מבטון, חזקים, חלקים וצבועים היטב.

 

עציצים מבטון המדריך המלא

 

  • תבניות הסיליקון – את תבניות הסיליקון מומלץ לרכוש באלי אקספרס, המחירים שם נמוכים יחסית למה שתוכלו להשיג בארץ אם בכלל תצליחו ויש תבניות בכלל לא רעות כל שעליכם לעשות זה לצפות בכמות המכירות שהיו למוכר ולהשוות את זה לממוצע הדירוג שלו הסיכוי שתיפלו אחרי ההשוואה הזו נמוך מאד.
  • ערבוב הבטון – ערבבו את הבטון ללא חול וללא חצץ רק עם מלט אפור רגיל (או לבן) למצב נוזלי שכן ככה יהיה קל יותר להוציא את הבועות אוויר החוצה.
  • הוצאת בועות האוויר – אחד הגורמים הכי הורסים ומשבשים את היופי של יצירת הבטון שלנו הם בועות האוויר שנוצרות בעת הכנת הבטון והכנסתו לתבנית כדי להבטיח שהן יצאו החוצה שימו את התבנית על משטח ישר כלשהו עליו היא גם תתייבש ודפקו על הדפנות בעדינות במשך כמה דקות ארוכות אתם תשימו לב כי בועות עלות על פני השטח וכשהן מפסיקות תוכלו גם להפסיק את הפעולה.
  • התקשות הבטון – הניחו לבטון להתקשות בתבנית לפחות 24 שעות אם לא יותר כיוון והוא אמנם יהיה קשה לאחר מספר שעות בודדות אבל מגיע לשיא כוחו ביומיים שלאחר מכן, מהירות ההתקשות שלו קשורה בטמפרטורות והלחות ומשתנה בהתאם לכך.
  • שיוף נכון – אחרי הוצאת היציקה מהתבנית שימו לב כי יש קצוות חדים ולא יפים באזור בו שפכתם את הבטון, יחד עם נייר שיוף עדין מאד עברו והחליקו את האזור עד למגע חלק ונעים.
  • צבע אם רוצים / סילר / לכה – צבע ניתן לעשות בכמה דרכים, או שמוסיפים לבטון פיגמנט ואז כל הבטון יהיה בצבע שתבחרו או שצובעים לאחר התייבשות הבטון עם צבע מפחית ספריי או ידנית, כדי לעשות קווים ישרים היעזרו בנייר דבק, לאחר התייבשות הצבע תוכלו לאטום את העציץ עם סילר שיגן על הצבע ועל הבטון או במידה ואתם רוצים מראה מבריק תוכלו להשתמש בלכה.