המדריכים האחרונים שלנו

סוגי דקים בישראל

גינת דק מעוצבת

סוגי הדקים בישראל הם בעל המגוון הרחב ביותר אך האם כל דק מתאים לצרכי? הלקוח לא בטוח מה האופציות העומדות לפנינו לפניי בחירת הדק הם משני סוגים שונים: דק מפלסט או דק מעץ.

 

דקים סינטטים ואילו סוגים קיימים בשוק הישראלי:

בדק הסינטטי הוא הפתרון האידיאלי עבור לקוחות רבים ובעיקר הישראלים שאינם אוהבים לתחזק.

הדק הסינטטי מתחלק לשלושה סוגים- דק סינטטי חלול, דק סינטטי מצופה ודק סינטטי מלא, שלושת הסוגים של הדקים מורכבים מאחוזי פלסטיק ,עץ ודבקים אשר מחברים את המרכיבים ביחד.

משלושת הסוגים ניתן לדעת כי בכל מקרה לא צריך לתחזק את הדק הסינטטי בצבע או בשמן אך עמידותם שונה. הדק החלול – הוא בעל אחוז השרידות הקטן במשפחה ולו רק 10 שנות אחריות אשר מעידים על טיב החומר הנמוך.

הדק המצופה – הינו בעל אחוז שרידות גבוה כמו כן אינו שריט או סופח כתמים אך מראו הינו סינטטי ופלסטי לדעת רוב הלקוחות.

הדק המלא – הינו הדק המומלץ ביותר אשר המראה שלו נותן לנו מרכם ומראה של עץ טבעי וזה מבלי הצורך בתחזוקה כלל עם 20 שנות אחריות.

ניתן תמיד להתייעץ לגביי בחירת הדק הסינטטי לפניי הרכישה.

 

דק העץ מהו ואילו אפשריות עומדות בפנינו:

דק העץ הוא הדק הפופולרי ביותר! כמובן שעם השנים המודעות של הדק הסינטטי עולה אך אנשים רבים עדיין אוהבים את המראה הטבעי של העץ החמים.

אם זאת עלינו לזכור שעץ כמו עץ מצריך ומחייב תחזוקה שוטפת בשימון וצביעה לאחר מספר חודשים ואינו מחזיק for over אלה מוחלף לאחר מספר שנים.

דק האורן- הד הפופולרי ביותר והפשוט שקיים, בדר"כ מייבא מפינלנד ובעל מראה בהיר במיוחד.

דק האיפאה- זה דק שמדברים על דק אמיתי, העץ המופק מברזיל נחתך לחתיכות ורצועות על מנת להיות כמשטח ריצוף חזק אך אסטטי במיוחד.

דק הבמבוק- הדק הטרנד של השנים האחרונות, הוא דק בעל מראה מרהיב ומיוחד גם לאחר שמתיישן והתוצאות שלו יפות לאוחר השנים.

דק הטיק- הטיק הברומזי הוא גולת הכותרת של הדקים, הדק בעל השרידות הגובהה ביותר (והמחיר הגובה מתאים בעיקר לאזורים בעלי מים ולחות גובהה ואינו סופג אותם כלל).

אז לפניי שאתם רוכשים דק מעץ או דק סינטטי יש לבדוק היטב האם יש לנו עניין בתחזוקה שוטפת ואם לא ומה הדק המתאים במיוחד בשבילנו