המדריכים האחרונים שלנו

סגירת חורף לפרגולה – טיפים שימושיים

סגירת חורף למרפסת

יש לכם מרפסת משגעת. עם נוף או בלי נוף, העיקר שיש לאן לצאת ולנשום קצת אוויר.  עד לפני כשלוש שנים היה קשה לנצל את המרפסת בקיץ ובחורף על אחת כמה וכמה. בקיץ השמש החמה הפריעה להנאה מושלמת ובלי צל לא ניתן לשבת במרפסת ובחורף, גם בימים שלא יורד גשם, המרפסת פחות אטרקטיבית כי ריהוט הגן והריפודים עלולים להירטב ואתם נדרשים להוציא את הריהוט כשאין גשם וליהנות ואז להכניס הביתה שלא יירטב אם ירד גשם.

עד  לפני כשלוש שנים, לא ניתן היה לפתור את הבעיות של שמש וגשם, אבל לפני כשלוש שנים עבר חוק הפרגולות ומאז, החיים במרפסת הפכו קלים יותר ואפשר במקרים רבים לממש את החלום ולבצע סגירת חורף לפרגולה. חוק הפרגולות הביא לצמצום וקיצור של הביורוקרטיה שנדרשה כאשר בעלי דירה רצו להקים גדר, מחסן או פרגולה במרפסת. עכשיו כבר יש פטור מפנייה לאישור מהוועדה לתכנון ובנייה וזאת בכפוף לתנאים מסוימים.

טיפים שימושיים

עם הפיכת החיים במרפסת להיות קלים, כדאי להכיר כמה טיפים שימושיים בנושא סגירת חורף לפרגולה. ראשית כדאי לדעת שלפני כשנה תוקן חוק הפרגולות ונוסף היתר להקים בכניסה למבנה או במרפסת גגון או כיסוי פלסטיק (סנטף) שגודלו עד 20 מ"ר, זאת ללא צורך באישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה וללא צורך בקבלת היתר בנייה.

בנוסף, כדאי לקחת בחשבון שאפשרויות העיצוב הן רבות וכך גם החומרים מגוונים. סגירת חורף צריכה להתאים לאופי הבית, הסביבה ותדירות השימוש. אפשר לסגור בעץ, מתכת או וילון פלסטיק. הכל בהתחשב בסכום אותו תרצו להשקיע ובמראה שתרצו לקבל.

כדאי להשקיע מחשבה בשימושים שתרצו לעשות במרפסת. אם למשל אתם מאלו שמקפידים לבנות סוכה בסוכות וחשוב לכם שתהיה כשרה, יש להשאיר מקום פתוח לשמיים. אם אתם גרים בדירה שלמרפסת יש הרבה שעות שמש ואתם רוצים שתהיה בידיכם אופציה להשתזף, רצוי לעשות סגירת חורף שניתנת לקיפול. סגירה שמורכבת בדרך כלל מבד והיא נסגרת ונפתחת בצורה ידנית או חשמלית.

סגירת חורף למרפסת

זמני או קבוע? כשאנחנו מדברים על סגירת חורף ברור לנו שהמטרה היא יצירת מרחב נוח לבילוי ושהייה שגם בתנאי מזג אוויר חורפי ניתן ליהנות ממנו. אם דיברנו על מגוון של חומרים ואפשרויות, כדאי לתת את הדעת האם תרצו להשקיע סכום לא מבוטל בסגירה שהיק קבועה משובת ניידות כמו סגירת זכוכית מתקפלת או שברצונכם להשקיע פחות ובשלב ראשון להשתמש ביריעות שקופות שמתקפלות בגלגול.

כמובן שלכל חומר מראה משלו וחוזק או עמידות המאפיינים אותו וגם את זה יש לקחת בחשבון בבחירה. מרפסת בקומה גבוהה שחשופה לרוחות חזקות תדרוש פתרונות יותר עמידים לעומת מרפסת נטולת משטר רוחות חזק.

וטיפ אחרון וחשוב לא פחות: דברו עם השכנים, הקשיבו לנטיות ליבם וספרו להם על סגירת החורף המתוכננת. זה יעזור להפחית התנגדויות וכעסים ואולי גם הם יצטרפו ויסגרו באותה צורה את המרפסת שלהם ותזכו בחזית אחידה טיפה.