המדריכים האחרונים שלנו

ניקיון יסודי לדירה לפני כניסה

ניקיון יסודי לפני מעבר דירה

מזל טוב, בקרוב יקרא לכם הקבלן של דירתכם החדשה, או קבלן השיפוצים במקרה שהדירה אחרי שיפוץ לקבל מפתח. אחרי שתקבלו מפתח ולפני שתיכנסו לגור תצטרכו לנקות את הדירה ניקוי יסודי מכל שאריות הצבע על המשקופים, על הרצפה ועל החלונות. לנקות היטב את כל האבק מחיתוכי הקרמיקה והריצוף, וכל הלכלוך שנותר בדירה בעקבות הבנייה או השיפוץ, עד שהדירה תגיע למצב חדש ומבריק.

ניקיון דירה לפני כניסה מצריך לא מעט זמן ואנרגיה ובעוד שהתריסים והחלונות יכולים לחכות גם לאחר הכנסת הריהוט, הרצפה לא וכדאי לטפל בה לפני שמכניסים ריהוט, בונים את ארונות הקיר וכדומה.

כמה זמן לוקח לנקות דירה לפני כניסה?

התשובה לשאלה הזו מורכבת ותלויה. זה תלוי בגודל הדירה ובמי שינקה אותה. יש הבדל בין דירת 3 חדרים לדירת 5 חדרים, דירה עם 2 חדרי שירותים או יותר. עם מרפסת או בלי, כמות וגודל החלונות ועוד. בנוסף, נשאלת השאלה האם מי שמנקה הוא אחד מהדיירים או אפילו כל בני המשפחה או האם זה מנקה מקצועי? משך הזמן תלוי גם במקצועיות המנקה וגם במספר המנקים. זה לא לוקח אותו הזמן אם מנקה אדם אחד ואפילו מקצועי או מנקים מספר אנשים במקביל. ניקיון דירה לפני כניסה יכול לקחת בין יום עבודה של כ-8 שעות ועד שלושה ימי עבודה.

כמה זה עולה אם נעזרים בשירות של חברת ניקיון?

מחיר ניקיון הדירה הוא גם נתון משתנה ותלוי. אם אתם מנקים לבד, קחו בחשבון שאולי נראה כי העלות כוללת רק את חומרי הניקוי, אבל צריך לזכור שיש לקחת פה בחשבון גם את ימי החופש שתיקחו בשביל לנקות ולהם יש שווי כלכלי. אם תבחרו לקחת חברת ניקיון, נשאלת השאלה אם תתמקדו בניקוי יסודי של הרצפה בתוספת פוליש או בלעדיו, או שתעדיפו ניקיון כללי ויסודי.

כשמדובר בניקוי כללי ויסודי של הדירה, המחירים נעים בדרך בין 1,000 שקלים לדירת 2 חדרים קטנה, 1,400 שקלים לדירת 3 חדרים, בסביבות 1,600 שקלים לדירת 4 חדרים, ועד כ-2,000 שקלים לדירת 5 חדרים.

מה כולל ניקיון לפני כניסה לדירה?

ניקיון הדירה והבאתה למצב מבריק שמאפשר כניסה מהנה כולל למעשה הכל, החל מהרחבה שבכניסה לדירה ועד אחרון החלקים של הדירה.

  • חלונות, תריסים, ויטרינת סלון ומסילות.
  • הסרת כתמי ושאריות צבע מכל הבית. הסרת שאריות צבע מהמרצפות, הפנלים, מתגים ושקעים, משקופים ועוד.
  • ניקוי יסודי של חדרי השירותים והרחצה ובכללם הקרמיקה והסרת שאריות רובה, הכלים הסניטרים וחיטוי כללי.
  • ניקוי של כל הארונות בדירה ושל ארונות המטבח כולל השיש או משטח העבודה שקיים, הכיר והברז.
  • במידה וקיימת מרפסת גם היא כמובן חלק בלתי נפרד. במרפסת יש לנקות את המעקה, הזכוכיות והמרצפות.
  • מומלץ לאחר שטיפה יסודית של כל הדירה, אם אלו לא אריחי קרמיקה, לסיים עם פוליש מקצועי.