המדריכים האחרונים שלנו

ניקוי ספות – איך לעשות זאת בעצמכם ומתי כדאי להזמין מנקה מקצועי?

הספות הן רהיט מרכזי מאוד בבית שלנו. לרוב הן יהיו בסלון וכולם ישבו עליהם, החל מהילדים, דרך ההורים, אורחים ואפילו בעלי החיים שלנו בבית ירצו ליהנות גם הם מהספות בסלון. לאורך הזמן הספות סופגות ריחות לא נעימים, זיעה, לכלוך, שאריות מזון, אבק ועוד. משום כך חשוב לשמור על הספות נקיות גם לרווחתם ובריאותם של בני הבית וגם לנוחיותם ובריאותם של האורחים שלכם. יתרה מכך, ניקיון הספות יסייע בהפחתת הריחות הרעים היוצאים מהספה וישמרו על אווירה נקייה ונעימה לשהות בה. מתי נרצה לנקות את הספות בעצמנו? מתי להזמין איש מקצוע? כיצד מבצעים את ניקוי הספות. הנה מדריך קצר שיענה לכם על כל השאלות.

כל כמה זמן צריך לנקות את הספות בבית?

ניקוי ספות בבית ייעשה בצורה פשוטה פעם בשבוע-שבועיים עם יתר ניקיונות הבית אולם ניקוי מקצועי של הספות ייעשה לפני אירוח של אנשים, לפני אירועים מיוחדים המתקיימים בבית, לפני חגים (לדוגמה לפני חג הפסח) או פשוט פעם בשנה-שנתיים בהתאם לרצון המשפחה ולתדירות הלכלוך של הספה. לעתים גם כאשר נשפך משהו על הספה, לדוגמה: כוס יין, רוטב כלשהו, אוכל וכו' – זה עשוי להשאיר כתמים קשים על הספה ולכן יש הצורך לקרוא במהירות למנקה מקצועי לביצוע העבודה.

איך מבצעים את הניקיון בבית בעצמנו?

שלב 1 – קוראים את הוראות היצרן ובודקים במה מותר ובמה אסור להשתמש. אם אין לכם את ההוראות תוכלו למצוא אותם באינטרנט על ידי חיפוש דגם הספה שלכם. הדגם יהיה כתוב בטיקט או מדבקה לצד או מתחת לספה.

שלב 2 – בהתאם לחומרי הגלם של הספה תוכלו לעשות שימוש בחומרי ניקוי מסוימים. בדרך כלל כדי להשתמש במים עם מעט לימון או מלח לימון אם אין לכם תרסיס ניקיון ייעודי לבדים וספות. במידה ומדובר בספה מעור צריך להיזהר שלא לסדוק או לקרוע את הספה.

שלב 3 – משפשפים היטב את השכבה החיצונית באמצעות מטלית לחה אבל לא לחה מדי. משתדלים להימנע מזליגה של מים לתוך הספה.

שלב 4 – עושים שימוש בשואב על מנת לשאוב היטב את הנוזלים מהספה וליבש אותה, ממש כמה דקות לאחר השטיפה שלה. חשוב לשמור על ספה יבשה שלא תתפתח פטרת בתוכה והיא לא תסריח.

כיצד מנקה את הספה מנקה מקצועי?

מנקה מקצועי יבצע את הניקיון באמצעות מכשיר קיטור ושטיפה בלחץ מים, בתוספת חומר ניקיון מיוחד לניקוי הספה. לבסוף הוא גם יעשה שימוש בשואב מיוחד לשאיבת הנוזלים שספגו את הלכלוך וכך ניתן יהיה לנקות ולחדש ספות גם אם נשפך עליהן משהו או שהן מעלות ריח רע.

מתי נרצה לנקות בעצמנו ומתי נרצה לעשות שימוש במנקה מקצועי?

לפחות פעם בשנה נרצה לקרוא למנקה מקצועי לביצוע העבודה. ביתר השנה נוכל לבצע את הניקיון בעצמנו כל עוד עושים שימוש בחומרי ניקוי שלא יפגעו בסוג הבד של הספה.