המדריכים האחרונים שלנו

ניקוי מזגנים לבד – מה תוכלו לבצע בעצמכם?

ניקוי מזגנים

לרוב אנו מנקים את הבית ומתחזקים אותו מדי יום ומדי שבוע, אך ישנן מטלות כמו ניקוי המזגנים בבית שאנחנו מבצעים רק כשיש בעיה. כאשר אחד המזגנים לא מקרר מספיק טוב אנחנו מתחילים לחשוב על ניקוי המזגן, אבל זה ממש לא צריך להיות ככה. ניקוי מזגן היא פעולה שכדאי לבצע אחת לכמה חודשים, ובעיקר לפני הקיץ ולפני החורף – כלומר לפני תקופות השימוש העיקריות של המזגנים בבית.

לא מעט אנשים נתקלים בבעיה במזגן ומתקשרים לטכנאי מזגנים כדי לברר מה הבעיה. לאחר בדיקה קצרה הם מגלים שפשוט צריך לנקות פילטרים ועלות הזמנת הטכנאי יוצאת די מיותרת. אז לפני שאתם מזמינים טכנאי, ולפני שאתם מזהים שהמזגן נחלש, פשוט תנקו אותו אחת לכמה חודשים כחלק מהתחזוק השוטף של הבית. אל דאגה, תוכלו לנקות את החלק החשוב ביותר- הפילטרים, בצורה מעולה בעצמכם ובזמן קצר.

ניקוי פילטר מזגן בעצמכם

החלקים החשובים ביותר שאתם צריכים לנקות הם הפילטרים, ולמזלנו מדובר בפעולה די פשוטה שכל אחד יכול לבצע. כדי לנקות את הפילטרים במזגן עילי יש להרים את מכסה הפלסטיק הראשי ביחידה הפנימית של המזגן (מה שבתוך הבית) לשלוף את הפילטרים מהמסילות ולשטוף אותם היטב בעזרת מים. תוכלו לזהות על הפילטרים את שכבת האבק שהצטברה במהלך השימוש במזגן.

הפילטרים הם בדרך כלל שני חלקי רשת צפופה או ספוג שכל תפקידם הוא למנוע מאבק להיכנס לחדר או למזגן עצמו, לכן הם זקוקים לניקוי באופן שוטף אחת לכמה חודשים.

ניקוי פנים המזגן

לאחר שהסרתם את הפילטרים לצורך שטיפה וניקוי, הניחו אותם בצד כדי שיתייבשו ופנו לנקות את החלקים הפנימיים במזגן – כאן תוכלו להיעזר בחומר ניקוי ייעודי כדי להתיז מעט לתוך המזגן. קחו בחשבון שלא מדובר בניקוי יסודי, משום שכדי להגיע לכל חלקי המזגן צריך לפרק גם חלקים פנימיים. לצורך כך תוכלו להזמין טכנאי מוסמך לניקוי יסודי תקופתי.

אם בכל זאת תרצו לנקות את פנים המזגן בעצמכם, עקבו אחר ההוראות של חברות המזגנים אודות ניקוי פנים המזגן.

איך לא לנקות מזגן?

מעבר לאיך לנקות את המזגן לבד, חשוב מאוד גם לדעת מה לא לעשות בשום פנים ואופן ריכזנו לכם כמה דברים שכדאי להימנע מהם בעת ניקוי המזגן:

  • לא להתיז מסיר שומנים למזגן או כל חומר רעיל אחר כולל מסיר חלודה – זכרו שאתם עתידים לנשום אחר כך את האוויר שיצא מהמזגן
  • לא להפעיל מזגן רטוב – יש לוודא ייבוש מלא של המזגן, כולל הפילטרים לפני שאתם מפעילים שוב את המזגן
  • לא להפעיל כוח רב בעת פירוק המזגן או בעת ניקוי חלקים חלקים פנימיים
  • לא להשתמש בשואב אבק – הפעולה הזו לא יעילה ויכולה אף לגרום לנזק
  • לא להשתמש בקומפרסור – לחץ האוויר יחדיר את הלכלוך לתוך המזגן ולתוך החדר

לנקות את המזגן זו לא משימה מורכבת ותוכלו לבצע בעצמכם את החלק החשוב ביותר – ניקוי הפילטרים. לגבי ניקוי פנימי ויסודי יותר, אנו ממליצים לפנות לניוקי מקצועי. חשוב לזכור את כללי האל תעשה בכל הקשור לניקוי מזגן, ותמיד תוודאו שאתם עובדים עם חומרים שאינם מזיקים למזגן או לכם. בהצלחה!