המדריכים האחרונים שלנו

מתי זה הזמן להחליף מנעול?

החלפת מנעול היא פעולה פשוטה למדי המבוצעת על ידי מנעולן, עם זאת, פעולה פשוטה זו עלולה לעלות לא מעט כסף ועל כן רצוי להפעיל שיקול דעת ולהבין מתי באמת קיים הכרח לבקש החלפת מנעול. דלת ביתנו היא זו שמגינה ומפרידה בינינו לבין מבצרנו ועל כן אנשים רבים נוטים להחליף מנעולים מפחד לא סביר ומבזבזים כסף וזמן מיותר. מתי קיים הכרח להזמין מנעולן שיבצע החלפת מנעול? קיימים מספר מצבים, בהם ללא צל של ספק, קיים הכרח אמיתי להזמין החלפת מנעול. מצבים בהם נפרץ ביתנו או הושחת מנעול הבית, אפילו אם ללא הצלחה, אלו הם בפירוש מצבים בהם קיים צורך אמיתי להזמין החלפת מנעול. כמו כן, בעת הכניסה לבית חדש מומלץ לבצע החלפת מנעול, שכן אין ביכולתנו לדעת אצל מי ישנו מפתח לדלתות ביתנו.

הזמן הנכון

לעומת זאת, קיימים מצבים בהם אנו לא יודעים בוודאות אם יש צורך אמיתי להזמין החלפת מנעול. אחד המצבים הנפוצים בקטגוריה זו הם אובדן מפתחות הבית, במקרים כאלה אנו תוהים האם החלפת מנעול היא החלטה נכונה. התשובה לכך מורכבת ותלויה רבות בתחושתינו האישית. סתם לדוגמא: קרובת משפחה שלי מבאר שבע איבדה את התיק שבו נמצאו מפתחות הבית יחד עם מסמכים מזהים. מייד לאחר שהבינה שבקלות ניתן יהיה לאתר את הבית ולהיכנס אליו, היא התקשרה ל-מנעולן מבאר שבע כדי שיגיע להחליף לה את המנעול בבית. לעומת זאת, מצבים בהם אבד מפתח הבית ללא כל מסמך מזהה דורשים התייחסות אישית יותר. האם יש בליבנו חשש שעל אף שהמפתח אבד לבדו קיים סיכוי שגורם פלילי יאתר את ביתנו? במקרה בו אנו חוששים, ניתן לבצע החלפת מנעול ולו על מנת לזכות בשקט נפשי. מצבים בהם יש לחשוב פעמיים בטרם מבקשים החלפת מנעול הם בעיקר מצבים בהם המנעול פועל בצורה לא תקינה ואנו חושבים שיש להחליפו בחדש מטעמי נוחות. ישנן תקלות רבות במנעול אותן ניתן לפתור בקלות ואפילו באופן עצמאי ללא צורך בהחלפת מנעול יקרה. בכל מקרה של תקלה או פעילות לא תקינה של המנעול מומלץ להזמין מנעולן מוסמך ומקצועי שיסייע לנו לאבחן את הבעיה ולהחליט האם באמת יש צורך לבצע החלפת מנעול

החלפת מנעול מקצועית

במידה והחלטתם להזמין החלפת מנעול, חשוב להזמין מנעולן מקצועי ואמין. כמו כן, מומלץ שיהיה בעל המלצות ממכריכם. בעת החלפת מנעול יש לוודא שהמנעולן אכן משתמש במנעול חדש, במרבית המקרים מנעולים מגיעים באריזות סגורות שלא ניתנות לסגירה לאחר פתיחת, זו דרך טובה להבטיח כי המנעול שיותקן בביתכם הינו חדש. כמו כן, חשוב לוודא כי המנעולן עושה שימוש במנעול איכותי שנקנה בישראל, זאת משום שמנעולנים חובבים ולא מקצועיים עושים לעיתים שימוש במנעולים מיובאים אשר את המפתחות להם לא תוכלו לשכפל בארץ.