המדריכים האחרונים שלנו

מיזוג אוויר לחורף חם במיוחד

חימום לבית

הקיץ אומנם חלף, אך אין זה אומר שבעונת החורף הקרה והגשומה אנחנו לא משתמשים במערכות מיזוג אוויר השונות העומדות לרשותנו בבית או במקום העבודה. מערכות אלו אמורות לחמם את החדרים בהם אנחנו שוהים ולהעניק לנו אווירה יותר נעימה ובריאה.

בשביל שנוכל ליהנות ממערכות מיזוג אוויר לחורף בלי שזה יגבה מאיתנו עלויות גבוהות, עלינו לשים לב לדגשים ונקודות שונות אשר יאפשרו לנו להשתמש במערכות בצורה חסכונית ויעילה ובכך נוכל לחסוך עלויות רבות לאורך כל עונת החורף ומעבר לה. עלינו לזכור נקודה חשובה, כל עוד נשתמש בצורה יעילה במערכות שעומדות לרשותנו, הרי שהן יעבדו בצורה טובה וחסכונית יותר, מה שיאפשר לנו להשתמש בהן גם בעונת הקיץ, הן יעבדו ללא תקלה ובאופן אופטימאלי.

טיפים לשימוש נכון, חמים ונעים

  1. שימוש בטמפרטורה נכונה: בעונת הקיץ אנחנו נוריד את הטמפרטורה של המזגן לכיוון 20 מעלות. בחורף אנחנו נעלה אותה לכיוון 23-24 מעלות. כל שימוש בטמפרטורה גבוהה יותר ידרוש מהמזגן לעבוד קשה יותר. מלבד זאת, מצב בו החדר יהיה בטמפרטורה גבוהה יותר, גם יגרום לנו לתחושת מחנק וגם יגרום לנו לתחושה מאוד לא נעימה של יובש.

מי שישן בלילה עם מזגן, עדיף לו לוודא מראש שיש חלון אחד פתוח בבית בשביל שהוא לא יתעורר מיובש, דווקא שעלול להיות מסוכן מאוד מבחינה בריאותית.

  1. פתחי האוויר צריכים להיות פתוחים: לא מדובר כאן בעניין של סכנה משריפה או משהו דומה, שכן מזגנים לא אמורים לגרום לכך, אך אם הפתחים לא יהיו פתוחים, אז החום לא יצא החוצה והמזגן למעשה לא יחמם את החדר. מאותה סיבה אגב, יש להשאיר את כל החלונות סגורים מלבד חלון אחד אשר אמור להכניס אוויר נקי לחדר. אם תשאירו את החלונות פתוחים אתם תאבדו את כל האפקט של החום.
  2. שימוש במזגן עם צריכה אנרגיה נכונה: מרבית מערכות מיזוג האוויר כיום ובפרט דגמי המזגנים החדשים והמתקדמים נמדדים באמצעות מדד מיוחד של צריכת אנרגיה. מדובר על מדד שנצבע בצבעים (ירוק נחשב לצבע הטוב ביותר בעוד צהוב וכתום לצבעים בעייתיים), החל מהאות A שנחשב לצריכת אנרגיה נכונה ומטה. אם אתם עומדים בפני רכישת מזגן חדש, תרכשו אך ורק מזגן שצריכת האנרגיה שלו חיובית. כך תוכלו להיות בטוחים שהוא גם חסכוני וגם שומר על הסביבה.
  3. כיוון התריסים: בחורף יש לכוון את התריסים כלפי מטה, שכן אז האוויר החם יפלט כלפי מטה ולאט לאט ישתחרר בצורה טובה בכל רחבי החדר. האוויר צריך להשתחרר בכל חלקי החדר ולא במקום אחד. אם הוא משתחרר רק במקום אחד זה מאוד לא יעיל וידרוש מאיתנו שימוש במספר מכשירים. לכן יש לוודא שהאוויר החם מגיע לכל מקום בחדר וכולם נהנים ממנו.