המדריכים האחרונים שלנו

מחירי עבודות שלד לבתים פרטיים

Young couple buying new home

השלב המרכזי בכל תהליך בנייה הוא שלב בניית השלד, השלב שבו מקבל הבית את צורתו והופך משרטוט על גבי הנייר למבנה בעולם האמיתי. בניית השלד מבוצעת על ידי קבלן שלד שיכול להשתלב בפרויקט בניית בית פרטי כקבלן משנה של הקבלן הראשי או כקבלן הראשי של הפרויקט. מבחינת מחירי עבודות שלד לבתים פרטיים, מחירים אלה יכולים להשתנות בצורה משמעותית בין פרויקטים שונים, אבל בהחלט ישנו טווח מחירים מצומצם יחסית שמתאים לפרויקטים סטנדרטיים של בניית בית פרטי ואת הטווח הזה נביא בפניכם בשורות הבאות. כמו כן, נספר לכם איך מתומחרות עבודות השלד, מהם הפרמטרים שיכולים להשפיע מחירי עבודות שלד לבתים פרטיים יותר מכל והאם זה נכון או בכלל אפשרי להשפיע על הפרמטרים האלה במטרה להפחית את העלות הכוללת של בניית השלד.

אז כמה עולה לבנות שלד י.א קבלן שלד ?

מחירי עבודות שלד לבתים פרטיים כוללים בתוכם שורה של פרמטרים כמו עבודה, חומרי גלם, ציוד עזר, השכרת ציוד ומכונות, קבלן שלד מחיר רווח קבלני ורווח יזמי.  ככלל, עלות בניית שלד יכולה להיות בטווח של 1,200 עד 2,400 ₪ למטר מרובע בהתאם לסוג הפרויקט. כך למשל, בפרויקט תמ"א 38 שמבוצע בדרך כלל בתנאים של צפיפות רבה והיעדר נגישות נוחה, יכולה העלות למ"ר להמריא מעלה בגלל ציוד מיוחד שיש לשכור, הארכת זמן הפרויקט ומורכבות רבה יותר של ביצוע הבנייה. יחד עם זאת, אם מדובר פשוט בפרויקט בניית בית פרטי, אתם רוצים להתמקד בחלק התחתון של הטווח, באזור שבין 1,200 ₪ עד 1,500 ₪ למטר מרובע.

שימו לב, שהחישוב של מ"ר הוא לא חישוב לפי שטח הבית, אלא לפי שטח הפנים של כל המשטחים הנבנים. זאת אומרת שאם הבית הפרטי שאתם בונים צפוי להיות בסופו של דבר בעל שטח של 150 מ"ר, אין זה אומר שעלות השלד מחושבת לפי 150 מ"ר. על שטח הרצפה יש להוסיף את שטח כל אחד מהקירות, שטח התקרה, שטח הגג, שטח קירות הפנים והיסודות. כשמחשבים את כל זה המדובר בשטח פנים כולל של מאות מטרים רבועים. את השאלה כמה מטרים רבועים של שלד צפויים להיות בפרויקט שלכם תוכלו לקבל רק באמצעות תכנית בנייה שכבר בשלבי הגיבוש הראשונים שלה יכולה לתת לכם הערכה טובה למספר הסופי.

ממה מושפע התמחור של בניית שלד?

תהליכי בנייה הם תהליכים מורכבים מאוד שכוללים בתוכם שורה של רכיבי עלות, החל מחומרי גלם, אביזרים וציוד היקפי, דרך עבודות כוח אדם, רווח יזמי ורווח קבלני וכלה בהשכרת ציוד ומכשור לתהליך הבנייה. כלקוחות, ייתכן שתהיינה עלויות מסוימות שתחשבו שהן מיותרות לחלוטין אבל חשוב לדעת שלא מדובר בשיקול דעת שלכם. לכל פרויקט בניית בית פרטי ישנו מהנדס בניין, שהוא היחיד שמוסמך לערוך שינוי כלשהו במפרט הבית. כל פרט ופרט בתכנית הבנייה שלכם חייב לעמוד בקריטריונים הנדסיים ברורים, גם אם זה עולה יותר. מה שאתם כן יכולים לעשות הוא לשכור לטובת הפרויקט שלכם קבלן מבצע שמבצע את עבודות השלד בעצמו (כמובן עם הצוות המקצועי שלו), כך שהרווח היזמי והרווח הקבלני הופכים להיות חופפים זה לזה ומפחיתים את העלות הכוללת של הפרויקט כולו.

איך תוכלו לבצע השוואת מחירים?

כאמור, מחירי עבודות שלד לבתים פרטיים יכולים להשתנות בין פרויקט בניית בית פרטי אחד למשנהו, אבל הם יכולים להשתנות גם בין קבלנים שונים. על כן, לפני שאתם מקבלים החלטות סופיות, אתם בהחלט רוצים לקבל מספר הצעות מחיר מקבלני שלד שונים ואת הצעות המחיר האלה אתם רוצים להזמין על בסיס תכנית הבנייה שנבנתה עבורכם ועל פי המפרט וכתב החומרים שנגזרו ממנה. או אז תוכלו להבטיח שכל הצעות המחיר שאתם מקבלים, מתייחסות לאותו פרויקט באותו מפרט כך שניתן להשוות ביניהן.

שימו לב שלא תמיד נכון לבחור בהצעה הזולה ביותר ושמחיר הוא לא הפרמטר היחיד שעל פיו בוחרים קבלן בפרויקט בניית בית פרטי. ככלל, גם בשלב של בחירת קבלן שלד וגם לאורך הפרויקט כולו, כדאי שיהיה גורם מקצועי מנהל שילווה אתכם ויסייע לכם לקבל החלטות בצורה נכונה, החלטות שיכולות להפחית את העלות הכוללת של הפרויקט גם בפרמטרים שיושבים הרחק מחוץ להצעות המחיר היבשות הנמסרות לכם על ידי אנשי מקצוע.