המדריכים האחרונים שלנו

מה עושים במקרה של סתימת ביוב

סתימה בביוב היא אחד מהמקרים הכי מעצבנים שיכולים לקרות. כל סתימה יכולה להיות קשה ומעצבנת אך כאשר מדובר בסתימה בביוב יש ריחות רעים שעולים ומחריבים את איכות החיים. זה בדיוק הזמן להבין מה את יכולים לעשות כדי להתמודד עם המצב הזה וכמובן מי יכול לטפל במקצועיות.

מה הסימנים לסתימה בביוב?

לעתים אנשים חושבים שיש סתימה בבית ולעתים הם חושבים שהיא מגיעה ממערכת הצינורות הביתית, ולא מהביוב. השלב הראשון בפתרון בעיית הסתימה היא כמובן להבין במה בכלל מדובר, כי לעתים אתם יכולים להתבלבל ולהזעיק צוות מקצועי לשווא. אמנם קשה מאוד להבין מאיפה הגיע הסתימה, למה היא נוצרה והאם היא בכלל שייכת לביוב או לצנרת הביתית, אך יש כמה סימנים שיכולים לעזור. אם מדובר בסתימה בביוב היא בדרך כלל תהיה חמורה יותר שכן צנרת הביוב הרבה יותר עבה מאשר הצנרת הביתית. אפשר לומר שסתימה בביוב גם תגרור ריחות רעים יותר והצפות גדולות יותר.

מה צריך לעשות באופן מיידי?

קודם כל כאשר יש סתימה בביוב או חשד לסתימה בביוב, עוד לפני שאתם קוראים לצוות מקצועי אתם חייבים לסגור את המים. ברגע שתסגרו את ברז המים הראשי אתם למעשה מבטלים את האפשרות שההצפה שנגרמה בגלל הסתימה תחמיר ובכלל לא לגרור נזקים נוספים, כמו למשל מים שייצאו ממקום אחר. לאחר מכן אתם צריכים להתקשר לאינסטלטור שיגיע במהירות, כאשר צריך לזכור שאתם חייבים לבחור אותו נכון. כמובן שאפשר להיפטר מהריחות העזים על ידי סגירת חלונות וריסוס בושם באוויר אך הבעיה לא תיפתר עד שלא יגיע צוות מקצועי שמקצועי בפתיחת סתימות ביוב.

למי צריך לקרוא במצב כזה?

ברגע שיש סתימה בביוב יש צורך לקרוא לבעל מקצוע מנוסה כאשר יש דילמה גדולה מאוד בין בחירת צוות ביובית לבין אינסטלטור. אינסטלטור יכול להיות האדם המתאים לפתרון והוא יעלה הרבה פחות אך לעתים הוא לא יהיה מספק. כיצד נדע זאת? לא יזיק לכם להתקשר ולשאול, כי לאדם הממוצע קשה מאוד לדעת נתון כזה לבדו, בלי ראייה מקצועית. צוות ביובית יהיה האפשרות השנייה ולמרות שהוא בוודאות יצליח לפתור את הבעיה, הוא יכול להיות יקר הרבה יותר ולא תמיד נחוץ.

כיצד נבחר את האינסטלטור?

אם החלטתם לבחור אינסטלטור או לחלופין צוות ביובית, אתם חייבים לבצע סקר שוק מהיר. נכון שברגעים בהם יש צורך בתחום פתיחת סתימות ביוב במהירות המידית, אין כל כך זמן לבצע סקר שוק מעמיק והלחץ שלכם יכול לנצח. עם זאת חשוב לזכור שדווקא ברגעים כאלו חשוב שתהיו חדים ומלאי שיקול דעת עד כמה שניתן כדי שלא תבחרו סתם בצוות שיגבה מכם מחיר גבוה מאוד או שיגיע בעוד שעתיים. אחרי סקר השוק הראשוני אחרי חיפוש בגוגל או קבלת המלצות מחברים, תבינו מי אינסטלטור מנוסה ומי אינסטלטור מומלץ ולאחר מכן תבדקו מה המחיר שהוא גובה ומה זמן ההגעה המשוער שלו.

כיצד נימנע מנזק נוסף בעתיד?

חשוב ביותר למנוע נזק עתידי כדי שהמצב הזה לא יקרה. פתיחת סתימות ביוב יכולה להיות משימה יקרה מאוד ובוודאי אחרי הוצאה של כמה מאות שקלים, לא תרצו לחזור עליה. לכן חשוב שתשאלו את האינסטלטור מה אתם צריכים לעשות כדי למנוע בעיות כאלו בהמשך, ויכול להיות שהוא יבצע בדיקת תקינות מקיפה עם מצלמה תרמית כדי להבין האם יש עוד נזילות או סתימות, וכמובן יספר לכם כמה טיפים על שימור מערכת הביוב בצורה נאותה. כך תחסכו גם בעלויות מיותרות וגם בכאבי ראש.