המדריכים האחרונים שלנו

כל השלבים בהתקנת מרזבים לבית

מרזבים

הסבר קצר על אחד הרכיבים החשובים בבית שלנו, שאינו מוערך דיו – המרזב

כשאנחנו חושבים על המרכיבים השונים בבית שלנו, שאחראיים על שגרת החיים התקינה בו, סביר להניח שדווקא מרזב הבית שלנו הוא אחד השמות שקופצים לראש שלנו. עם זאת, מדובר באחד החלקים החשובים של כל בית מודרני, שבלעדיו שגרת החיים בבית שלנו תיפגע בצורה משמעותית. ומהו למעשה המרזב? ובכן, מרזבים הם למעשה צינורות מתכת ארוכים הנמתחים מגג הבית הפרטי או בניין הדירות עד למפלס הרחוב, ותפקידם לנקז את המים המגיעים לגג הבית שלנו אל הרחוב כך שהם לא יקוו בגג הבית ולא יחלחלו כלפי מטה אל מרחבי המחיה שלנו. בהתחשב בכך, ברור מדוע מדובר ברכיבים חשובים כל כך עבור חיי היום יום האיכותיים בבית שלנו, וברור גם מדוע ההתקנה האיכותית של המרזב היא חשובה במיוחד להבטחת שגרת החיים התקינה שלנו לאורך זמן. כעת, נבין בדיוק כיצד מתקינים מרזב ואת השלבים בתהליך התקנה זה.

מהו תהליך התקנת המרזב בבית שלנו, ומהם השלבים להבטחת ההתקנה האיכותית?

  • התאמת הגג – כאשר אנחנו מתכננים מרזבים, אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו להבין בבנייה של בית חדש הוא שעבודתו האיכותית של המרזב תלויה בהתאמה של הגג אליו, והמרזב אמור להיות למעשה התעלה אליה מתנקזים כלל המים, וכך למעשה הגג שלנו אמור להתאים ולנתב את המים לכיוון זה. רק כאשר הגג ערוך למטרה זו, אנחנו יכולים לתכנן את המרזב שלנו בהתאם.
  • בניית המרזב – מרזבים הם רכיבים שצריכים להתאים באופן מדויק לבית שלנו מבחינת הרוחב והאורך שלהם, וכך למעשה שירות איכותי בתחום זה מתאים את המוצר המדויק שנחוץ לנו. חשוב להבין, בשלב זה, שאנחנו צריכים לבחור את המרזב המתאים לנו מבעוד מועד, ולבחור גם את אופן ההתקנה המתאים לבית שלנו – והדבר מושפע במידה רבה בבחירה בין מרזב פנימי לחיצוני.
  • התקנת המרזב – בשלב התקנת המרזב, הדבר תלוי בסוג המרזב שבו אנחנו בוחרים. אם אנחנו בונים בית חדש ורוצים להתקין מרזב פנימי מטעמים אסתטיים או מטעמי נוחיות, הרי שעלינו לעשות זאת כחלק מתהליך הבנייה עצמו. מרזב חיצוני, לעומת זאת, מתקינים גם לאחר בניית הבית בצורה נוחה, ואם נצטרך לתקן או להחליף מרזב גם כמה שנים לאחר בניית הבית נוכל לעשות זאת עם מרזב חיצוני. המרזב מותקן חלק-חלק בבית שלנו, ומחובר לקיר החיצוני או הפנימי של הבית שלנו בצורה איכותית, עד לפתח היציאה התחתון שלו.

התקנה איכותית של מרזב בבית שלנו היא הכרחית עבור שגרת החיים התקינה בבית שלנו

כאשר אנחנו בוחרים בשירותי התקנת מרזבים איכותיים עבור הבית שלנו, בין אם בתהליך הבנייה ובין אם בהתקנה מאוחרת יותר של מרזב, אנחנו מבטיחים לעצמנו את התהליך האיכותי ביותר. בהתחשב בחשיבותו של המרזב, אותה הסברנו – אסור לנו להתפשר על פחות מהתהליך האיכותי, המדורג והמקצועי ביותר בהתקנת המרזב שלנו.