המדריכים האחרונים שלנו

כל השלבים בבניית גדרות

white Fence

בניית גדרות מתבצעת לפי חומרי הגלם. ההבדלים העיקריים בתהליך הבנייה הם בין עץ, בטון, מתכת, תיל וחשמלית. חומרי הגלם קובעים את האופי של התוצר הסופי ואת העמידות שלו. אחרי שבוחרים את החומרים המתאימים לאופי הגינה ולמסגרת התקציב, ניתן לעבור לשלבים המעשיים של הבנייה:

א. קיבוע קורות – השלב הראשון הוא קיבוע הקורות בצדדים. יש לקבע את הקורה האחרונה או הפינתית ולאחר מכן למתוח קו כדי ליצור שורה ישרה. הקיבוע של הקורות משמעותית בעיקר בפתרונות עץ, אך הוא חשוב גם עבור סוגים אחרים של חומרי גלם.

ב. התקנה – בשלב השני מתקינים את הקורות במרחק של 15-20 ס"מ אחת מהשנייה. ההתקנה נקבעת לפי פרמטרים של סוג המשטח, סוג הגדר, מטרת הגדר וכן הלאה. במידה והגדר אמורה לייצר פרטיות, יש לבצע את ההתקנה של הקורות בצפיפות אופטימאלית. לחילופין, פתרונות דקורטיביים יכולים להיות מרווחים ואף נמוכים יותר. חשוב לבצע את ההתקנה תוך הקפדה על דיוק מרבי ולזכור כי המראה והחוזק תלויים במיקום הקורות.

ג. יישום שכבת הגנה – בשלב השלישי מצפים את העץ או החומרים האחרים בשכבת הגנה. מטרת ההגנה היא למנוע בלאי ושחיקה, נזקים של פגעי מזג האוויר או נזקי חרקים. חומרים להגנה על העץ צריכים להיות מיושמים גם על חלקי הקורה התקועים מתחת לאדמה. מנגד, בפתרונות מתכת ואלומיניום ניתן למרוח חומרים נגד שיתוך וקורוזיה.

שיפוץ קורות בגינה ובחצר

חלק מהשלבים הרלוונטיים לבניית גדרות יכולים לעזור גם בפרויקטים של שיפוץ וחידוש. אם מדובר על אבן, בטון או בלוקים, השיפוץ מבוצע על ידי קבלן מוסמך ובאמצעות ארגז כלים מגוון. מנגד, בחומרי עץ, מתכת או חומרים אחרים אפשר לפנות למומחה יייעודי. הדבר החשוב הוא להחליף בזמן קורות לא יציבות או מתפוררות. אלו קורות המהוות סכנה לעוברי אורח וגם לדיירי הבית.

אורך החיים הסטנדטי של גדרות יכול להגיע לעשרות שנים. רצוי להישאר עם אצבע על הדופק, להקפיד על התקנה מקצועית ולשקול שיפוץ במקרה של שחיקה. כך ניתן לשמור על הגדר ועל איכות חיים גבוהה.