המדריכים האחרונים שלנו

כך תשדרגו את עיצוב הבית בקלות

כך תשדרגו את עיצוב הבית בקלות

אתם אוהבים את הבית שלכם, אבל מרגישים שבא לכם קצת לשנות, לרענן ולעצב מחדש. אפשר להיכנס לתכנית שיפוצים מורכבת ויקרה ואפשר להכניס שינוי ולרענן את המראה בדרכים נוספות החל מצבע, כיסוי קיר מרכזי בטפט מעניין, ואפילו שימוש בצמחיה חדשה או רבה יותר  שתעניק מראה רענן, הרמוני ותחושה שהטבע נכנס הביתה.

שדרוג באמצעות צמחייה

כל אחד יודע שצבעים וטקסטורות יוצרים סוגים שונים של אווירה, גם צמחים מזנים ובגדלים שונים יכולים ליצור סוגים שונים של אווירה, אין ספק שצמחיה ירוקה שפזורה בצורה מתוכננת ומסודרת יוצרת אווירת רוגע ומשדרת הרמוניה ושלווה.

אחד החסרונות של צמחייה רגילה זו התחזוקה הנדרשת. השקיה קבועה, גיזום  ועוד. כשרומים להימנע מהצורך בהשקעה תחזוקתית זו, צמחיה מלאכותית לבית בהחלט יכולה להוות את הפתרון. בשנים האחרונות הפכה הצמחיה המלאכותית להיות קרובה מאד במראה שלה לזו הטבעית ה'אמיתית', אם בעבר הייתה הצמחיה המלאכותית בעלת מראה מלאכותי מאד, היום ניתן למצוא צמחיה מלאכותית שיש לה עלים קצת שרופים ומראה שממש מצליח לחקות בצורה נאמנה את הטבע, ויש לא מעט יצרנים שמצליחים ליצור צמחים מלאכותיים שאפילו הפרפרים מתבלבלים ובאים לבקר בהם.

מחיר-תועלת

בנוסף למראה המאד טבעי, גם המחיר הנמוך יחסית שלהם, ובוודאי בהשוואה לעלות תחזוקתם של הצמחים הטבעיים, הם אשר מאפשרים ליותר ויותר בעלי בתים לבחור בשימוש בצמחיה מלאכותית בבית, ולעשות בה שימוש בחללי הבית השונים ללא כל קשר להתאמת תנאים כמו לחות, תאורה, קרני שמש ועוד.

איפה מומלץ להציב צמחים מלאכותיים?

צמחיה מלאכותית היא צמחיה שיכולה "לצמוח" בכל חדרי הבית, אפילו בחדר שירותים חשוך יחסית. אפשר להניח אותה בכל מקום והבחירה היא אך ורק עניין של טעמו האישי של בעל הבית, או אם נדייק, לרוב של בעלת הבית, כי בינינו, האישה היא המעצב והקובעת את הצד החזותי בבית ויודו רבים שטוב שכך, כי לרוב אכן יש לה את זה. מעבר לעובדה שניתן להציב צמחיה מלאכותית בכל מקום שרק רוצים בבית, מומלץ להכיר את המגוון הקיים, להיכנס לקטלוגים, לראות בעיניים ולהתבונן בבל השראה ורעיונות ליישום בבית שלכם.

אוהבים סחלבים? עכשיו זה אפשרי

צמחיה מלאכותית מאפשרת לבחור כל סוג של צמח שרוצים, החל מסוקולנטיים עמידים ועד סחלבים עדינים. הצמחיה המלאכותית לעולם לא נובלת. אותם הצמחים לא דורשים כל טיפול והתייחסות מלבד שטיפה והסרת האבק פעם בתקופה ותו לא. לא צריך להשקות, לא צריך לטפח, להוסיף דשנים ולשים לב לטמפרטורה ותאורה. אפשר אפילו להציב צמחיה מלאכותית בחדרי השינה ללא חשש של פליטת פחמן דו חמצני בלילות

לבחור, להציב, ליהנות

שדרוג בעיצוב הבית ויצירת אווירה רצויה, אלו פעולות שבהחלט קלות מאד ליישום בתוך פרק זמן קצר ועלות כלכלית לא גדולה מידי. אחרי פעולת הכנה הכוללת חיפוש והתבוננות בקטלוגים ופרויקטים, כל מה שנשאר זה לבחור, להזמין, להציב וליהנות.