המדריכים האחרונים שלנו

טרנדים בחלונות אלומיניום בשנת 2020

בונים את ביתכם החדש או משפצים את הבית הנוכחי שלכם? רוצים להבטיח שאתם מקבלים את ההחלטות העיצוביות הנכונות, שילוו אתכם לאורך העשורים הבאים? כדאי תמיד להתעדכן בטרנדים העדכניים ביותר, במיוחד כשמדובר בפריטים כמו חלונות לבית, פריטי מפתח בעיצוב הבית, שיכולים להשפיע דרמטית על העיצוב הכולל ועל האווירה בבית. מה הופך את חלונות הבית לפריטים כל כך חשובים בעיצוב הבית? מהם הטרנדים העדכניים ביותר בתחום של חלונות אלומיניום? באילו עוד חלקים של הבית תוכלו לנצל את האלומיניום לטובתכם ואיך זה קשור לפרגולות? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מה הופך את חלונות הבית לפריטי מפתח בעיצוב הבית?

ככלל, כל פריט שקיים במרחב, משפיע ברמה כזאת או אחרת על העיצוב הכולל ועל האווירה בתוך החלל בו הוא מוצב, החל מאגרטל פרחים או מיניאטורה וכלה בקיר, תקרה, רצפה או דלת. כלל האצבע אומר שככל ששטח הפנים של הפריט הוא גדול יותר, כך השפעתו על העיצוב הכולל היא משמעותית יותר. החלפת רצפה בלבד יכולה לשנות לחלוטין את האווירה בבית, וכך גם צביעת הבית או שינוי צבע הקירות. חלונות הבית הם פריטים כאלה ששטח הפנים שלהם גדול ולכן השפעתם על המרחב היא רבה, אבל חלונות הבית נהנים מהשפעה גדולה אף יותר מכיוון שהם אחראים על חדירת האור למרחב הפנים והם, בשונה מכל מעטפת המבנה, יוצרים את החיבור בין חלל הפנים למרחב החוץ באמצעות שקיפותם. על כן, כאשר אתם בוחרים חלונות אלומיניום לבית, כדאי מאוד להשקיע בכך את המחשבה הנדרשת, ואם צריך, אז גם את התקציב הנדרש.

מה חדש בעולם של חלונות אלומיניום?

ובכן, לא הרבה השתנה בעולם החלונות לבית בשנים האחרונות. עבודות אלומיניום הם עדיין החלונות הטובים, האיכותיים והאסתטיים ביותר בתהליכי עיצוב פנים, בתהליכי בנייה חדש ובתהליכי שיפוץ וסגנון העיצוב הבלגי הוא עדיין הסגנון הפופולארי ביותר וללא ספק גם האסתטי ביותר בין כל שלל עיצובי האלומיניום הקיימים. יחד עם זאת, שתי מגמות שמתחילות לתפוס תאוצה בתחום של חלונות אלומיניום הן המגמה של הגדלת שטח החלון על חשבון שטח הקיר ושימוש בפרופילים בלגיים ליצירת דוגמאות עיצוב על שטח הזכוכית של החלון. הגדלת שטח החלון על חשבון שטח הקיר מתבצעת באמצעות הגדלת המפתחים של החלונות ובאמצעות הוספת מפתחים חדשים היכן שרק אפשר, בדרך כלל בחלקים העליונים של הקיר, מהם חודר אור רב גם דרך מפתחים קטנים יחסית. מבחינת עיצוב החלון עצמו, ללא ספק הפרופיל הבלגי הוא הפרופיל השולט ואיתו גם הסגנון המודרני עם שלל דוגמאות של קווים אנכיים ואופקיים הנמתחים על פני שטח הפנים של החלון בצפיפויות משתנות בפרופורציות שונות ובעובי פרופילים שונים. בצורה זו, הופך החלון ממסגרת מתכת וגוף זכוכית, לפריט עיצוב של ממש.

פרגולות אלומיניום – העתיד בעולם הפרגולות

עד היום נחשבות פרגולות העץ המסורתיות לפתרון ההצללה השכיח והפופולארי ביותר בישראל, אבל זה הולך ומשתנה במהירות עם כניסתן של פרגולות אלומיניום אל מרכז הזירה. פרגולות אלה קודם כל מבוססות על שלד אלומיניום שבא להחליף את שלד העץ והופך את הפרגולה כולה לקלה יותר ובעלת טביעת אצבע קטנה יותר במרחב. על גבי השלד הזה ניתן ליישם השלמות בכל חומר גלם אחר לרבות קירוי במבוק, קירוי פלסטיק, קירוי אריחי רעפים, קירוי עץ וכן הלאה. במודלים הללו, משחק האלומיניום יותר כרכיב פונקציונלי שגם מדגיש קו עיצוב מודרני יותר, נקי יותר ומעוצב יותר מאשר פרגולת עץ.

פרגולות אלומיניום – על טהרת האלומיניום

אם אתם רוצים לקחת את סגנון העיצוב המודרני עד הקצה, אתם רוצים פרגולת אלומיניום שמבוססת על טהרת האלומיניום מא' ועד ת'. פרגולות אלה מבוססות למעשה על שלד אלומיניום ועל קירוי אלומיניום בעיצובים חכמים ומתוחכמים המאפשרים להשיג אפקט של הצללה מבלי להניח קירוי אטום וסגור מעל השלד, זאת באמצעות רצועות אנכיות ששוכבות על גג הפרגולה ויוצרות אפקט של הצללה מלאה ביחס לזווית הקרינה של השמש, ובמקביל מאפשרות זרימת אוויר חופשית באזור שמתחת לפרגולה. העיצוב הוא כמובן מגוון וחופשי מאוד כשבדרך כלל הכיוון הוא יותר לעיצוב המודרני והיוקרתי עם גווני חום ואפור במרקם מט מחוספס ועם אפשרות לשילוב מנוע חשמלי לפתיחה וסגירה של הקירוי על פי הצורך.