המדריכים האחרונים שלנו

טיפים לשמירה על הניקיון

מכירים את זה שאתם מהלכים לכם בבית יחפים אחרי מקלחת מפנקת וגרגירי החול נדבקים לכם לכפות הרגליים?. רק טאטאתם לפני יומיים אבל שוב יש שיערות של הכלב בכל פינה?. הרגשה מעצבנת שאפשר למנוע, ממש בקלות ובכמה דקות בודדות בכל יום. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לשמור על הניקיון ואף יקצרו לכם את הזמן שבו תצטרכו להשקיע בניקיון יסודי…

 

שמירה על סדר מסייעת לשמור על הניקיון

נסו לשמור על סדר ולהימנע ממצב של זריקת בגדים בכל מקום ברחבי הבית, נעליים בכניסה ושאר חפצים. זה נכון שלוח הזמנים בעולם המודרני מעייף ומתיש כך שאין לנו כוח כשאנו מגיעים הביתה לשים לב לכל זה, אך אם רק  תקפידו להחזיר כל דבר במקומו, תראו איך כשהסדר נשמר כך גם הניקיון. נעליים עדיף למקם בחוץ בארון ייעודי, כך תמנעו פיזור של חול ובוץ הביתה, כך גם הריח הטוב יישמר.

 

מטאטא זה MUST

פעולה פשוטה של 2 דקות בכל ערב, תסייע לכם לשמור על בית נקי. במקום להשקיע בניקיון יסודי של 5 שעות אחת לשבוע, הקפידו לטאטא את החלל כמו שצריך ותראו איך זמן הניקיון היסודי מתקצר פלאים. אם התברכתם בילדים, תוכלו לחנך אותם כבר מעכשיו לעצמאות, לרכוש להם מטאטא ויאה צבעוני וכך ללמד אותם את פעילות הטאטוא שיכולה להיות משמחת מאוד שעושים אותה ביחד, עם מוזיקה ברקע.

 

 

כל יום קצת

אם תקפידו להעביר מגבון לח או סמרטוט נקי כל יום במקום אחר, הניקיון יישמר לאורך זמן. החליטו שיום ראשון השיש במקלחת מקבל תשומת לב ויחד איתו גם האסלה, בשני המראה והשידה בחדר השינה, שלישי זה היום של המשטחים במטבח וברביעי השולחן בסלון ופינת האוכל. כך ביום חמישי רק תצטרכו לשטוף את הבית ובזה חסכתם זמן, אנרגיה והרבה כאבי ראש.

 

הקפידו לעשות שימוש בחומרי ניקיון ייעודיים

אם עץ, זכוכית, מתכות לסוגיהן הם חומרי גלם המוכרים לכם בביתכם, הקפידו לרכוש חומרי ניקוי שמתאימים לאותם חומרים.

 

טיפ הזהבניקיון זה בראש שלכם

הכל עניין של איך לוקחים את הדברים ותתפלאו לגלות שניקיון יכול להיות ממש כייף.