המדריכים האחרונים שלנו

טיפים לניקיון עצמאי של הבית החדש

מזל טוב על הבית החדש, איזה כיף זה להיות הראשונים שחונכים את הנכס.

מתפעלים מהאדריכלות, נהנים מהביטחון של קורת הגג וצופים כי תבלו במחיצת הנכס במשך מספר שנים לפחות. השורות הבאות יסייעו לכם לשמור על מבצרכם נקי, רענן ומלא ברק באמצעות מספר טיפים יעילים של המומחים בניקיון.

ראשית יש לשאול למצבו של הנכס בעת הכניסה מאחר ושירות של ניקיון בית חדש הוא גוזל זמן ועלות לא זניחה לצדו.

כדאי מאוד לבדוק עם הקבלן באיזה מצב תקבלו את הנכס: האם זה כולל ניקיון יסודי, האם באפשרותכם לבחור את חברת הניקיון שתכנס הביתה או שזה כולל רק פינוי פסולת? השורות הקטנות הללו עתידות לעלות לא מעט וכדאי להתעקש עליהן.

טיפים לניקיון מרצפות בבית חדש

האם בוצע פוליש למרצפות החדשות? האם הרובה מבריקה? אם אתם עדיין בתכנון אז כדאי לדעת שרובה בצבע אפור עדיפה על זו המגיעה בצבע לבן מאחר ולא רואים בה כל סימן. אם סימני הבנייה השאירו אותותיהם על הרצפה אז כדאי מבעוד מועד להסירם (ככל שתמתינו יותר כך יהיה קשה יותר להסיר את הכתמים). את כתמי הצבע מהרובה קשה מאוד להסיר ויש צורך במכונת פוליש עוצמתית. הטיפ שלנו הוא לשכור מכונה שכזו בעת כניסתכם לבית החדש על מנת לשוות למרצפות מראה בוהק וחדשני.

טיפים לניקיון חלונות בבית החדש

החלונות הן הראי לכל היופי שאתם רוצים לראות כל בוקר שאתם מתעוררים וקצת לפני שאתם עולם על יצועכם ופורשים לישון. כאשר החלונות מלאים סימני לכלוך (ידיהם של העובדים בבית עדיין ניכרים בחלונות) אז אין ספק כי תחושת הכניסה לאזור חדש הולכת קצת לאיבוד.

חשוב מאוד לבחור חומרי ניקיון המיועדים לאזור אותו מנקים. כלומר, חומר הניקוי המותאם לזגוגית אינו מותאם למסגרת המתכתית של החלון. אל המסגרות השונות (אלומיניום, פלסטיק ואפילו עץ) הותאמו חומרים ייחודיים שיספקו גם ניקיון וגם הגנה לעתיד.

הטיפ שלנו הוא שימוש בחומרי ניקיון מבוססי סיליקון לזכוכיות (קראו את הוראות ואזהרות היצרן בטרם תשתמשו, הם עתידים לתת לכם תוצאות לא פחות ממדהימות.

טיפ נוסף הוא להשתמש בסכין מקצועית המיועדת לחלונות להסרת לכלוך עיקש כמו לשלשת של ציפורים וכו'.

וטיפ אחרון לחלונות הוא ניקיון המסילות באמצעות מקלון אוזניים הטבול בחומץ ולאחר מכן ניגוב באמצעות מטלית או סמרטוט בצבע לבן שלא ישאירו סימן.

ניקיון של חדר מקלחת ושירותים

החדרים בהם ניקיון יסודי הוא חובה ויש לו ערך בריאותי הם השירותים והמקלחת. הם אלה שכאשר ניחנים במראה מבריק אז נוטים להשליך זאת על כל הבית. את האריחים בחדרים הללו ניתן לנקות בקלות וביעילות באמצעות החומרים הבאים: אבקת כביסה, סודה לשתייה, מלח לימון ומים. תמהיל של החומרים הללו יחד עם מברשת מתאימה וקרצוף שלכם יעשו את העבודה נאמנה (גם כאן רצוי להשתמש במטלית בצבעי האריחים או במטלית לבנה). את כיור האמבטיה אפשר לנקות ביסודיות עם חומצת מלח והרבה זהירות (כפפות כמובן ולא לערבב חומרים נוספים בו זמנית). מספר דקות של החומר ולאחר מכן ניגוב יסודי.

מה עם האמבטיה? לא שכחנו את הפלא שיאפשר לנו להתפנק. אבקת סודה לשתייה לאחר שהרטבתם את האמבטיה במים חמים ושפשוף עדין באמצעות ספוג רך.

לסיכום,

בית חדש הוא מקום לשמור עליו באופן שוטף.. תחזוקה תמידית משמרת תוצאות מרהיבות. ניתן לעשות את רב המטלות לבדכם ובצורה יעילה, ואם לא בא לכם או אין לכם זמן לכך אז תמיד ניתן לבחור בחברת ניקיון מומלצת ואיכותית לביצוע המטלות במקומכם. אז שתהיה כניסה נעימה והמון נחת מהנכס החדש.