המדריכים האחרונים שלנו

טיפים כלליים לצביעה נכונה

ראש השנה קרב ובא וזו הזדמנות מצוינת לחדש את קירות הבית, לרענן את האווירה, להיפטר מכל הכתמים שהצטברו ולקבל את השנה החדשה עם בית בוהק, נקי ונעים למראה. במאמר הבא נספר לכם איך עושים את פעולת הצביעה לגמרי בעצמכם, בקלות, בצורה נוחה ומבלי להשקיע אלפים של שקלים על צבאים.

שלב א׳: הכנה של הבית לצביעה

למעשה, מדובר בשלב החשוב ביותר. ברגע שתכינו את השטח כמו שצריך, הצביעה תהיה הרבה יותר פשוטה. הסירו מהקיר את כל מה שתלוי עליו, הורידו את הברגים, כסו את הרהיטים ומכשירי החשמל. בנוסף, ההמלצה שלנו בכדי לאפשר צביעה יסודית, היא להוריד או לחלופין לכסות בזהירות את כל שקעי החשמל.

 

שלב ב׳: תיקון של סדקים וקילופים חובה לעשות!

בכל פעם שאנו רוצים לצבוע את קירות ביתנו, אנו נתקלים בקילופים וסדקים שנוצרו במהלך השנים. עניין התיקון כאן הוא קריטי, שכן במידה ותשאירו את הסדקים והקילופים כפי שהם ולא תטפלו בהם, הם יחזרו על עצמם לאחר הצביעה המחודשת. איך עושים את זה?. ממש פשוט… כל מה שצריך לעשות זה לקלף את כל הקילופים שישנם על הקירות ולאחר מכן לצבוע אותם בצבע קושר. כך, הקשירה תאפשר לצבע להיתפס על הקיר והסבירות שהקילוף יחזור בשנית, היא נמוכה. יחד עם זאת, אם אתם מזהים סדקים על הקירות, עליכם לפתוח את הסדק ולמלא אותו בחומר מיוחד. חומר זה מכונה בשפה המקצועית קליסמו. לאחר שאטמתם את הסדק, כסו אותו במספר שכבות של מלט לבן או מרחו אותו בחומר מיוחד על פי המלצתו של מומחה. המטרה היא למנוע מצב שייווצר סדק בשנית ולהשיג קיר חלק. שיטה נוספת שכדאי לאמץ כוללת שיוף, יישור ועבודה באמצעות שפכטל מיוחד לסידור של חורים ופינות. במצבים של רטיבות חשוב מאוד לנקות את העובש שהצטבר ולצבוע את אותו קיר ספציפי בחומר אקרינול, שמטרתו להגן על הקיר מפני לחות ורטיבות.

 

שלב ג׳: צביעת הבית

אחרי שטיפלתם, קילפתם, כיסיתם העברתם את הרהיטים למרכז הבית, הגיע הרגע לצבוע. בכדי לפשט לכם את התהליך בחרנו להציג בפניכם את 10 הדברות לצביעה קלה, נכונה ואיכותית של הבית:

  1. בדקו את המצב של האיטום, לפני הצביעה בכדי למנוע קירות רטובים בחורף.
  2. בחרו בצבעים ובחומרים איכותיים, בזה אל תתפשרו!.
  3. חשוב להתחיל את הצביעה מהתקרה, זאת בכדי למנוע טפטופים שעלולים להשאיר סימנים. אם בחרתם לצבוע את הבית ברולר, עשו זאת אך ורק אחרי שצבעתם את הפינות בחדרים.
  4. בין אם בחרתם לצבוע במברשת ובין אם ברולר, הקפידו שהכלי נקי משערות ולכלוכים.
  5. נסו את הצבע בו בחרתם על פינה קטנה, לפני שתצבעו את כל הקיר.
  6. אם נשאר לכם חומר, ההמלצה שלנו היא להוסיף שכבת מים דקה ומעט טרפנטין בכדי לשמר את הצבע לפעם הבאה.
  7. לפני שאתם מתחילים את תהליך הצביעה, חשבו כמויות.
  8. חשוב לקרוא את ההוראות על פח הצבע. לכל צבע יש ׳הוראות הפעלה שונות׳.
  9. לצביעה סופר איכותית בחרו בשיטת שתי וערב לשני הכיוונים!

בהצלחה!

עוד משהו שיעניין אותך:

סדרות מומלצות – באתר yes
שי פניני – עורך דין מסחרי