המדריכים האחרונים שלנו

חידוש צנרת ללא חפירה

 

בעבר הלא רחוק כאשר הייתם צריכים להחליף צנרת או לחדשה היה מדובר בעבודה לא פשוטה בכלל, הייתם צריכים לעזוב את הבית לכמה ימים (לפעמים גם שבועות) ולתת לבעל המקצוע לפרק לכם את הבית.

בגלל שהצנרת עובדת מתחת לכל הבלטות בבית, בקירות הפנימיים והחיצוניים היה צורך לפרק את כל אלו, למצוא את הצינורות, להחליפם ואז לסגור את כל הקירות/ הרצפות, הבלטות ולתקן את החפירות שבוצעו עם שפכטל וצבע.

סוג זה של עבודה היה גורם לזמן רב מאד של אי נעימות של בעלי הדירה, הרבה זמן עבודה לבעל המקצוע וגם מחיר רב יותר בשל העובדה שהיה צורך לערב בתיקון כלים כבדים יותר, עובדים רבים ולא מעט חומרים לתיקון.

אך בשנים האחרונות בעלי המקצוע התחילו לעבוד באופן קצת שונה, הם מבצעים חידוש צנרת ללא חפירה, כאשר הסיפור מסביב הוא מאד פשוט, מוצאים את נקודת ההתחברות של הצינור עם השיבר הראשי ופשוט מבצעים מעקפים, בונים בעצם צנרת נוספת לבית ומחברים אותה לשיבר הראשי של הדירה, כך בעצם מבטלים את הצנרת הבעייתית ומתקנים את כל הליקויים שלה.

היתרונות בשיטה זאת הם:

  1. מהירות עבודה.
  2. פחות לכלוך, הקדיחות והחפירות הם באמת שוליים ומתבצעות בנקודות מועטות בבית , בעיקר בחיבורים של הכיור, מקלחת , שירותים.
  3. ויסות קל יותר של לחץ מים.
  4. עלות נמוכה משמעותית – כיוון שיש פה פחות זמן עבודה, פחות עובדים שצריכים לעבוד על סוג כזה של תיקון, פחות חומרים להכניס לבית.

שדרוג הבית

אך בשיטות אלו יש גם חסרונות:

  1. קשה מאד לעמוד על טיב החומרים שבעל המקצוע משתמש, לפעמים בשל העובדה שבעל המקצוע מעוניין לחסוך עלויות הוא משתמש בצינורות זולים מאד שמתבלים מהר, בחיבורים לא איכותיים שיכולים להתפרק לאחר זמן לא רב.
  2. הצנרת לא יושבת על שלד הבית – כן זה יכול להיות חסרון לאוהבי האסתטיקה, איך שלא תסובבו את זה, ישאר לכם איפשהו בבית צינורות שיבלטו החוצה ויראו , ברוב המקרים יוכלו להסתיר אותם מתחת לצינורות ביוב, מתחת לכיורים או מאחורי מכונת הכביסה, אבל עדיין ברוב המקרים הם יהיו לכם מחוץ לבלטות.
  3. בגלל שמדובר בצנרת חדש ויש לא מעט חיבורים בין הצינורות, לפעמים יצטרך בעל המקצוע לבוא כמה פעמים לצורך תיקונים קטנים, כמו נזילות קטנות שלא התגלו בהתחלה, תיקוני צבע וכל מיני ליקויים שיתגלו בתחילת השימוש בצנרת החדשה.

 

בכל אופן, תמיד כדאי לקחת הצעות מחיר מכמה בעלי מקצוע, לבדוק שהאבחנה שלהם להחלפת הצנרת הינה אבחנה נכונה והאם המחיר שהם מבקשים הוא ריאלי ומתאים למחירים שדורשים בשוק.