המדריכים האחרונים שלנו

התקנה נכונה של סורגים לבית והשארת מנגנון הימלטות

כולנו רוצים להרגיש בטוחים ולאפשר לקרובים לנו להרגיש בדיוק את אותה תחושה, שהם מוגנים ובטוחים , איך לא בביתם. המטרה של סורגים הן בבתים פרטיים והן בבנייני מגורים היא לשמור על הבטחון והבטיחות של כל בני הבית. מצד אחד סורגים מסייעים להגן על ילדים קטנים שאוהבים כמו שאתם בטח יודעים לעלות ולטפס בכל מקום, לפתוח חלונות, לקפוץ ולהשתולל ומצד שני הם מפחיתים משמעותית את הסיכוי לפריצות וגניבות. יש כל מיני סוגים של סורגים ולכן חשוב להגדיר קודם כל את המטרה שלכם לפני שאתם בוחרים את המגנון.

יחד עם זאת, כאשר מתקינים סורגים, חשוב שזה יתבצע בצורה נכונה ומקצועית, זאת משום שפורצים מנוסים יודעים לזהות התקנה לקויה ולנצל את זה לטובתם. בנוסף, התקנה שאינה נכונה יכולה לגרום שלא נדע לנפילה של סורגים ומדובר בסכנה ממשית לעוברים ולשבים. דבר נוסף שיכול לקרות במידה ולא מתקינים כמו שצריך את הסורגים הוא שהם יכולים לגרום לנזק לקיר.

אחד הדברים הכי חשובים שצריך לשים לב אליו הוא שהסורגים שאתם בוחרים מגולוונים. סורג לא מגולוון הוא סורג שיחליד במהרה. דבר נוסף שהוא לא פחות חשוב הוא לוודא שלסורגים יש מסגרת ורצוי שהמסגרת תהיה לפחות 2.5 מילימטרים.

בנוסף, חשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות מלאה על הסורגים ובוחרים במתקין סורגים מקצועי שידע לבצע את ההתקנה בצורה יסודית.

יחד עם זאת, מנגנון הימלטות הוא עוד דבר שרצוי וכדאי להתייחס אליו בתהליך של התקנת סורגים. למשל אם חס וחלילה יש שריפה בבית או יש צורך מיידי לפנות את הבית, כדאי להתקין סורגים עם מנגנון בטיחות או מנגנון הימלטות המאפשר לעבור דרכם. איך זה מתבצע? באמצעות פתיחה של חלק מהסורג.