המדריכים האחרונים שלנו

המדריך המלא לצביעת קירות הבית

בכדי שתוכלו לצבוע את קירות הבית לגמרי בעצמכם אתם זקוקים לכמה מוצרים בסיסיים:

  1. פד צביעה
  2. מסקנטייפ
  3. שפכטל
  4. מברשת
  5. רולר
  6. ניילון
  7. מוט הארכה
  8. מגש צבע

בשלב הראשון, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להזיז את כל הרהיטים מהקירות או לכסות אותם כמו שצריך בצורה יסודית עם ניילון כדי שהצבע לא ילכלך את הרהיטים, כי אחרי זה לנקות אותם זה סיפור שלם.

בשלב הבא עליכם ליצור מסקנטייפ מוחלש באמצעות מגבת. את המסקטייפ מדביקים על הפאנלים, המשקופים ושקעי החשמל, זאת בכדי להגן עליהם מפני טפטוף. בשלב הבא יש לפרוס ניילון על הרצפה ולהדביק אותו לפאנלים. כעת לפני שניגשים לתהליך הצביעה, עלינו לוודא שהקירות נקיים ומוכנים לצביעה. במידה והקיר צבוע בסיד, חשוב לצבוע שכבה של יסוד מקשר מסוג בונדרול.

סתימת החורים

בכדי לסתום חורי מסמרים וסדקים, יש להעמיד בשפכטל את הסדק או את האזור המתקלף. כעת יש למלא כלי במים ומוסיפים אבקת קלסימו. הכמות היא 2 כוסות אבקה על כוס מים. יש לערבב היטב עד שמקבלים משחה אחידה. דוחסים היטב את התערובת לסדק ולחורים.  כעת, יש להמתין משהו כמו שעה לייבוש מלא של החומר ולשייף את הקיר עד שהוא חלק לגמרי. יש לנקות את הקיר משאריות ליטוש וליישם שכבה אחת של בונדרול על איזור התיקון ושוב להמתין לייבוש מלא.

מה עושים עם התקרה?

יש להעביר את הצבע הנבחר למגש, לטבול את הרולר ולהסיר את עודפי הצבע. אם רוצים לדלל את הצבע, יש להוסיף 15% מים מהכמות. חשוב להתחיל את הצביעה בסמוך לפינות החדר ולצבוע לרוחב ולא לאורך.

כעת, יש לצבוע את מסגרת הקיר ואת החיבור לתקרה. פאנלים, משקופים ומפסקי חשמל צובעים בעזרת מברשת מלמעלה כלפי מטה.

צביעת הקירות

בעזרת רולר ומוט הארכה אנו צובעים את הקיר לאורכו עד לפאנלים. לאחר צביעה של מטר וחצי חוזרים על הצביעה עד שמקבלים צבע אחיד. ממתינים שעתיים לייבוש וחוזרים לעבודה. צובעים שכבה שניה בדיוק באותו אופן.

טיפ: אם אתם רוצים עיצוב יותר נועז ומקורי לבית שלכם, כדאי לבדוק שימוש בשליכט צבעוני.