המדריכים האחרונים שלנו

בדק בית – הבדיקה שתחסוך לכם כסף

white Fence

בין אם אתם נכנסים לדירת יד שנייה, או בונים בית עם קבלן, יש בדיקה אחת שאסור לכם לפספס – בדק בית.
מהי בדיקת בדק בית, מי מבצע אותה, כמה היא תעלה לכם, ולמה אסור לכם לוותר עליה?

מהו בדק בית?

בדק בית היא בדיקה שמתבצעת בנכס על ידי אנשי מקצוע מתחום הבנייה, תפקידם של אנשי המקצוע הוא לאתר ליקויים בנכס, עוד בשלב הבנייה או בשלב המכירה, להנפיק דו"ח ולוודא שהליקויים יתוקנו. הבדיקה יכולה להתבצע על ידי הנדסאים, קבלנים, או אנשי מקצוע שהוכשרו לבצע את הבדיקה.

על מה אנשי המקצוע מסתכלים?

תהליך הבדיקה של בדק בית הוא יסודי ומעמיק, במהלכו אנשי המקצוע ינסו לאתר תקלות, על מנת לתקן אותן בזמן. בין אם מדובר בתקלות של חשמל, כמו חוטים חשופים, או חוטים קרועים שעלולים לגרום לסכנת התחשמלות או קצר, ובין אם מדובר בתקלות של צנרת, אינסטלציה ומים.

דו"ח תיקונים שיועבר לקבלן

אחרי שאנשי המקצוע ביצעו את הבדיקה, הם ינפיקו דו"ח עם מסודר הכולל את כל התקלות. אנשי המקצוע יכתבו בצורה מפורטת את הליקויים, מיקומם בבית, והמלצתם לפעולה. דו"ח התיקונים יועבר ישירות לקבלן שבונה את הבית, וישירות למי שהזמין את הבדיקה, על מנת שיהיה מעורב ושותף מלא בתהליך.

האם אפשר לדלג על בדק בית?

ההמלצה היא לא לוותר על בדק בית בשום פנים ואופן. הסיבה לכך היא שבדק הבית מאתר בזמן את התקלות ודואג לתיקונן, לפני שיהפכו לנזק בלתי הפיך, שיעלה לכם סכומי כסף רבים. למשל, במידה ובדק הבית איתר בעיה באיטום בגג, תוכלו לדרוש מהקבלן שיבצע תיקוני איטום. אך במידה ולא ביצעתם בדק בית, אתם תגלו על בעיית האיטום כשכבר יהיה מאוחר מדי – בדמות נזילה שתגרום לעובש בקירות, ריח של טחב, ובמקרים קיצוניים, החלדה של קירות הבניין והיווצרות חללים בבטון. תיקון הנזילה, יעלה הרבה יותר מביצוע בדק בית, ולכן ההמלצה היא לא לוותר על כך בשום מחיר.

התחושה של להיכנס לבית בראש שקט, ולדעת שאין בו שום ליקויים שעלולים לסכן אתכם או את בני ביתכם – לא תסולא מפז.

מה המחירים של בדק בית?

המחיר של בדק הבית משתנה לפי גודל הדירה, ואם מדובר בבית פרטי או בדירה.

  • המחיר של בדק בית דירת 5 חדרים יהיה בין 700 ₪ לבין 1400 ₪
  • המחיר של בדק בדירה מעל 5 חדרים, הוא בין 1100 לבין 1450 ₪.
  • המחיר של בדק בית בבית פרטי שגודלו אינו עולה על 200 מ"ר יהיה 1450-1700 ₪.

אנשי מקצוע שיבטיחו לכם ראש שקט

על מנת לבצע את בדק הבית בצורה היסודית ביותר, בחרו שאנשי מקצוע שיאתרו את כל הליקויים, ויבטיחו לכם בית תקין. לחצו כאן לקבלת שיחת ייעוץ – https://ibedek.co.il/