המדריכים האחרונים שלנו

אי למטבח – לא רק משטח עבודה פשוט

מטבח ישראלי הפך תהפוכות רבות לאורך השנים. אם בעבר היינו מתבססים על מטבח שהקבלן יצר עם שולחן קטן צמוד קיר, ארונות עץ בעיצוב פשטני ותנור אפייה סביר במקרה הטוב כיום המצב שונה להפליא. כיום המטבחים מייצרים עניין רב ורצון לממש חזות ייחודית לבית שבו אנחנו מתגוררים. במטבח מכיל ארונות, קלפות, מוצרי חשמל משוכללים, תאורה מותאמת אישית וכמובן אי בחזית המטבח.

אי מהווה מהפכה של ממש במטבח ישראלי

מי לא ראה תוכניות טלוויזיה מארה"ב שבהן המשפחות גרות בבתים פרטיים חד קומתיים עם סלון גדול, מטבח בגודל דירה ישראלית קטנה, ובית עם 2 קומות לפחות. בבתים אמריקאיים הדבר בלט במיוחד במטבח עם אי במרכז המטבח. אי למטבח השתלב בקלות בבית הפרטי האמריקאי או האירופי אך איך משלבים אי למטבח בדירה פרטית בתל אביב? מסתבר שהדבר אפשרי ואפילו מומלץ.

כשחושבים על זה קשה להבין איך הסתדרנו לפני כן בלי משטח עבודה נוסף לחיתוך ירקות ובישול מתקדם. אי למטבח יכול לשמש לפונקציות רבות במטבח ולא רק כמשטח עבודה:

  • כיור נוסף באי – באי אשר במטבח ניתן להוסיף כיור נוסף יכול לאפשר למספר אנשים לבשל או לאפות ביחד במטבח בלי להפריע אחד לשני כאשר יש כיור אחד בלבד.
  • מיקום שונה של הכיירים – אי במטבח יכול להזיז את מיקומם של מוצרי החשמל אשר היו באופן קבוע במשטחים הקבועים של המטבח לאי במרכז המטבח. על האי ניתן למקום כיירים חשמליות אשר אינן בולטות כלפי חוץ, למקם בר מים, למקם את המיקסר החשמלי וכמובן האופציות לשינוי בלתי מוגבלות.
  • אחסון – אי למטבח מכיל בתוכו פונקציות אחסון מגוונות. באי ניתן להוסיף מגירות בגבהים שונים, לקפל בתוכו שולחן בנפתח כלפי חוץ במטבחים קטנים שהחלל בהם קטן, ארון לאחסון בקבוקים ואפילו מקרר יינות בתאורה בהירה.

 

מטבח

מרקמים וצבעים במטבח

בחירת צבע למטבח היא בחירה לא קלה. ישנם גוונים שהופכים להיות טרנדים לתקופה קצרה כמו צבעים אקזוטיים או צבעים כהים אשר נראים מתאימים למטבח בתצוגה בחנות אך לאחר הסתכלות שנייה ושלישית בבית מתחילים להצטער על בחירת הצבעים האומללה. חשוב כשאתם בוחרים גוונים למטבח לבדוק האם יש במטבח תאורה חזקה או רכה, האם יש שמש ישירה המגיעה מבחוץ, האם החלון במטבח קטן או גדול. כל המאפיינים הללו משפיעים על בחירת הגוונים למטבח.

התאמת גוונים באי – ניגוד או השלמה?

לאחר בחירת בגוונים של המטבח אתם יכולים להתאים את אי למטבח עם צבעים זהים וניתן גם לשבור את הצבע באי במרכז המטבח בגוונים אחרים לגמרי, למשל: המטבח יכול להיות בצבע לבן ואילו האי יהיה בצבע שחור כהה. הניגודיות הזאת יכולה להיות מצוינת לחלק מהאנשים אך אתם חייבים לחשוב על זה קצת לפני ההגעה לבחירה הסופית.