המדריכים האחרונים שלנו

איך מתקינים דשא סינטטי?

בבתים רבים אשר בהם קיימת חצר אוהבים בעלי הדירה להשקיע בה על מנת שיוכלו לארח בה אורחים, שהילדים יוכלו לשחק בה כאשר הם מזמינים אליהם חברים או סתם כאשר יש להם זמן פנוי בשבת בבוקר וגם כמובן כדי שלנו תהיה פינה נחמדה לשבת ולשתות את הקפה של הבוקר. רבים בוחרים כיום במקום דשא רגיל בהתקנה של דשא סינטטי כאשר הדבר המרכזי שעומד לנגד עיניהם הוא החיסכון בכסף של התחזוקה השוטפת של הדשא הרגיל, שכן נדרש גנן באופן קבוע על מנת לקצוץ ולטפל בו וגם הוצאות רבות של מים על השקיית הדשא.

על מנת להתקין דשא סינטטי בגינה שלכם עליכם לבצע הכנה מדוקדקת ויסודית זאת בכדי שלא תתקלו במצב שלאחר ההתקנה הדשא יהיו גבשושיות או חלקים בהם הדשא לא מחזיק בצורה טובה. ראשית עליכם להשטיח את שטח הגינה בעזרת חול ולאחר מכן לפזר על החול מצע מתאים לקליטת הדשא הסינטטי. לאחר שהשטחנו את המצע עלינו לפרוס עליו בד מיוחד ולהדק אותו למצע בעזרת מסמרים. לאחר שקיבלנו שטח במראה אחיד נוכל להתחיל במלאכת פריסת הדשא הסינטטי. לאחר הפריסה ניישר אותו על פני השטח, כמובן שיש לשים לב לכיוון הסיבים ולפרוס את הדשא לכיוון המתאים. כל מה שנשאר לנו לאחר מכן הוא לחתוך בקצוות של הגינה ועם סיומה של הפריסה הסופית שוב לקבע את הדשא במסמרים.

אם ברצונכם ליצור מובלעת של גינה או גן אבנים עליכם לשרטט זאת מראש ולקחת את זה בחשבון כאשר אתם מניחים את יריעת הדשא וחותכים אותה.

דשא סינטטי הוא אידיאלי עבור ילדים שכן הוא פחות מלכלך את הילדים ובגדיהם בזמן המשחקים. בנוסף, בניגוד לדשא אמיתי הוא איננו נשחק מריצת ילדים או פריסה של המתקנים שלהם.