המדריכים האחרונים שלנו

איך לעשות עוד נקודות אינטרנט בבית בלי לשלם לספקית

בימים אלו אינטרנט קיים כבר בכל משק בית בישראל ומהווה דרך התקשורת הנפוצה ביותר בין אנשים, אך יחד עם זאת לא כולם מבינים עדיין כיצד הוא עובד והמון אנשים מבזבזים כסף לשווא כשרוצים להוסיף נקודות אינטרנט בבית.

 

בכתבה זו נסביר לכם מהן השיטות העומדות לרשותכם בהזנת נקודות אינטרנט חדשות בבית לבד ובלי עזרה מבעלי מקצוע או ספקיות התשתית.

 

נקודות אינטרנט בבית

 

ספקית התשתית אחראית לחבר את הבית שלכם לאינטרנט ובאמצעות הנחת כבלים מהקופסא הכי קרובה לביתכם הם עושים זאת בהצלחה אך מה עושים אם לאחר שנה או שנתיים פתאום תגלו שאתם מעוניינים בעוד נקודות אינטרנט בבית? אין שום בעיה זה ממש קל ואפילו לא תצטרכו לקרוא לבעל מקצוע.

 

לפני שנסביר איך עושים זאת עליכם להבין כמה דברים:

 

  • ישנה אפשרות של פרישת כבלים עליה נרחיב בהמשך
  • ישנה אפשרות של שימוש ברשת הווי פיי עם מגבר או ראוטר נוסף גם עליה נרחיב בהמשך אבל אנחנו פחות ממליצים כי זה יהיה קו פחות יציב.

 

פרישת כבלים אל היעדים הרצויים בבית היא הבחירה המועדפת כיוון והיא נחשבת ליותר יציבה וחזקה מאשר שימוש במגבר או ראוטר ליצור ווי פי חזק יותר ואז להמיר אותו לנקודה, אך הבעיה היא שבכדי לפרוש כבלים חייבת להיות לכם תשתית של צינורות המובילים מנקודת האינטרנט אל עבר שאר הנקודות שאתם מעוניינים להזין או שהחלופה היא פרישת כבלים על פני הקיר החשוף מה שהופך את הסיפור לפחות אסתטי.

 

בכל מקרה במידה ואתם רוצים לפצל נקודה אחת לכמה נקודות תוכלו להשתמש במכשיר מופלא שנקרא סוויץ' והוא עולה בין 70-300 ₪ תלוי בכמות היציאות שאתם צריכים, הסוויץ מכבל הזנה של אינטרנט מכבל אחד בודד אותו אתם מביאים ישירות מהראוטר שלכם והוא דואג לפצל את הקו לכל שאר הנקודות.

 

האפשרות השנייה של שימוש בווי פי כדי ליצור נקודת אינטרנט נוספת היא שיטה שפחות מומלצת כאמור אך אם תרצו לבצע אותה עליכם לקנות מגבר או ראוטר להציב אותו איפשהו בבית שעוד יש קליטת ווי פי ולהגדיר אותו ונהנה יש לכם עוד נקודת אינטרנט בבית.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
יורם קראוס – מטפס ההרים במסע טיפוס אל הר המטרהורן – ההר המסוכן ביותר באירופה