המדריכים האחרונים שלנו

איך לבנות קמין מדוד שמש

אין כמו לשבת על כורסה במרפסת הגינה בערב קריר שקמין עצים דולק לצדכם ואתם מכורבלים עם שמכה שותים משקה חם וטעים, רומנטי, מפנק וממכר. אבל איפה משיגים קמין, זה לא יקר מאד?
אם יש לכם שתי ידיים טובות, אתם יודעים לחתוך ברזל עם דיסק ולרתך ריתוך או שניים אתם יכולים להרכיב קמין מדוד שמש בקלי קלות וכמעט ללא כל עלות..

מדריך לבניית קמין

ראשית יהיה עלינו להשיג דוד שמש, משימה לא קלה אבל בהחלט אפשרית, דודי שמש רבים נזרקים על ידי בעליהם לאחר שפג זמנם והם הוחלפו בדודים חדשים, לרוב הבעלים יניחו אותם בחזית הבית או הבניין ויקוו שמישהו כמוכם שמחפש וצריך דוד שמש ישן יאסוף אותם לחיקו.
אחרי שמצאתם דוד שמש משומש וישן שימו מסכה איכותית והחלו לקלף את שכבת הפח ושכבת הציפוי שיש תחתיו, שימו לב שכבה זו לא בריאה לנשימה ולכן המסכה חשובה עד מאד, הקפידו על תקינות המסכה ועל האיכות שלה.
אחרי שהורדתם את הציפויים למעשה חשפתם את דוד הברזל שנמצא תחת הציפויים, בצעו סימונים לדלת הקמין ובצעו חיתוכים עם הדיסק, לאחר שהדלת הוסרה שלפו מתוך הדוד את גו החימום ונקו את החלודה והאבנית שהצטברו שם בפנים.
קנו שני צירים עמידים בחום ורתכו את הדלת במקומה, הוסיפו שלוש רגליים עם ריתוך מדויק והקמים למעשה כבר עומד על רגליו.
חשוב מאד בתור התחלה לשרוף במקום ולעשות הרצה של פעם פעמיים לקמין בטרם מכניסים אותו למרפסת כדי שאם נשארו חומרים המדיפים רעלים או ריחות לא נעימים הם יתנדפו באוויר הפתוח.

עוד משהו שיעניין אותך:

סדרות מומלצות – באתר yes
שי פניני – עורך דין מסחרי