המדריכים האחרונים שלנו

איך לבנות גדר ממשטחי עץ?

לגדר התוחמת את הגינה יש המון יתרונות ביניהם הגנה מפני כניסה של כלבים, חתולים ושאר חיות לצד תיחום הגינה מה שמעניק לה מראה אסתטי ונעים לעין. בנוסף, בעזרת השקעה מינימלית של כמה שעות ניתן גם להפחית משמעותית את הסיכוי לפריצות וגניבות.

מה צריך בשביל לבנות את הגדר?

לגדר של 20 מטרים, צריך בממוצע 8 משטחי עץ אבל זה ממש תלוי בגודל המשטחים ובגדר שאנו בונים. בנוסף, עלינו להצטייד במסמרים המתאימים לעצים, צבע מיוחד לעץ, מסור, פטיש, מעדר ומברשת צביעה לעץ.

לאחר שיש לנו את כל המשטחים, עלינו לנסר את הקרשים באופן שווה ככל הניתן. בשלב הבא יש לצבוע את הקרשים בצבע מיוחד לעץ (עדיף על בסיס מים).  מומלץ לצבוע שתי שכבות בכדי להשיג כיסוי מלא של העץ, אלא אם כן אתם בעד המראה הטבעי. לאחר מכן ממתינים עד לייבוש מלא של הצבע. ניתן למרוח שכבה של לקה מעל הצבע, אבל זה ממש לא חובה. כעת ניתן לסדר את הקרשים לפי הסדר בצורה אנכית, רק חשוב לוודא שכל הקרשים באותו אורך (בצד שכלפי מעלה).  מבריגים במקומות החיבור ועודרים בור קטן בקרקע בכל מקום שיש בו קרש. כעת נשאר רק להניח את הקרשים ולהדק היטב את האדמה מסביב לקרשים והנה לכם גדר פרקטית לגינה בעבודת יד ובמינימום עלות.