המדריכים האחרונים שלנו

איך לבנות בריכת שחייה בגינה?

אם אתם מתכננים לבנות בריכת שחייה בבריכה – אשריכם. זו יכולה להיות הפעולה הטובה ביותר שביצעתם בחייכם, כי היא תספק לכם ולילדים שלכם (בכל גיל שהוא) – שעות רבות של הנאה צרופה. זאת בנוסף לעובדה שזה לא ממש משנה אם מדובר בבריכה ענקית או לא – כל בריכה שבנויה בחצר תאפשר לכם ולילדים לשמור על כושר יותר טוב ולבלות פחות זמן מול המסכים – ואלה בהחלט תוצאות לוואי מבורכות.

אז איך עושים את זה נכון ונהנים מבניית בריכות שחייה שתאפשר לכם ליהנות באמת מהתוצאה?

מיישמים כל אחד מהשלבים הבאים:

  • בחירה נכונה של חברת בנייה – אמנם, לא מדובר בבניית בית ולא צריך לעשות מזה פרויקט של שנים, אבל לבחירת חברה מתאימה יש חשיבות מכרעת לתוצאות טובות ולהנאה הסופית. לכן, חשוב מאוד לבחור חברה שמתמחה בבניית בריכות שחייה, ושעושה זאת לפחות כמה שנים, שכן חברה כזאת תדע לבנות בריכה פרטית שתספק לכם את כל הצרכים. מומלץ מאוד לבחור בחברה שקיבלתם עליה המלצות, ואם אפשר – כזאת שראיתם עבודות שלה אשר תואמות את הציפיות.

 

  • שימוש בחומרים איכותיים בלבד – אחד הפרמטרים לבחירת חברה שמתמחה בתחום של בניית בריכות שחייה, הוא, כמובן, החומרים בהם היא עושה שימוש. חשוב מאוד שאלה יהיו חומרים אשר עומדים בכל דרישות התקן מבחינת איכות ובטיחות, שהינם עמידים בפני כל פגעי מזג האוויר ומבטיחים, ככל שרק ניתן – הנאה מהבריכה לאורך זמן.

 

  • איטום מושלם – כשבונים בריכת שחייה חשוב מאוד להקפיד על האיטום, על מנת שלא תהיה "בריחה" של מים שתעלה לכם לא מעט כסף ותגרום לעוגמת נפש. לכן, חשוב לוודא שהחברה עושה שימוש בשיטות איטום יעילות ובחומרים איכותיים, על מנת להבטיח שהתוצאה תהיה טובה באמת.

 

  • התאמה מדויקת של הבריכה לגודל החצר – חשוב מאוד לא להגזים ולבנות בריכה גדולה מדיי, למרות שאין ספק שאם כבר בונים – מעוניינים בבריכה גדולה שתאפשר קצת מעבר להשתכשכות נעימה. למרות זאת, הגינה שלכם בוודאי צריכה לשמש לדברים נוספים כמו אירוח או משחק של הילדים שלא במים, ולכן חשוב מאוד לתכנן נכון ולהגדיר מראש את השטח המתאים. ואל דאגה – הבריכה שלכם תהיה מקסימה גם אם היא תהיה קצת יותר קטנה.

 

  • מיגון מתאים – כשעוסקים בבניית בריכות שחייה לא מספיק רק לבחור בגודל המתאים ובחומרים איכותיים, אלא חשוב מאוד לנקוט בכל אמצעי הבטיחות הדרושים. זה נכון תמיד, אבל במיוחד כשיש בבית ילדים, כי אחד הדברים הכי מסוכנים עבורם הוא גישה חופשית למקור מים, במיוחד אם הוא עמוק, כמובן. לכן, גם אם בניתם את הבריכה הכי מושלמת בעולם, העבודה תסתיים רק לאחר שתתקינו את אמצעי הבטיחות הכי בטיחותיים בעולם. גידור של הבריכה הוא בגדר חובה, עם שער שאפשר לנעול ולפתוח רק כשיש מבוגר בסביבה. מעבר לכך – חשוב לדאוג שבכל מקרה הילדים לא יהיו לבד בחוץ, כדי שלא יקרו מקרים שממש לא כדאי שיקרו. דבר חשוב נוסף – מומלץ שמסביב לבריכה לא יהיה דק אלא משטחי דשא, כי דק נוטה להתחמם מאוד בקיץ ועלול לגרום לכוויות חמורות ברגליים. אז אמנם זה יפה, אבל עדיף לדאוג לבריאות ולא ליופי. אם אין לכם ילדים קטנים כמובן שתוכלו לבחור באיזה ריצוף שאתם רק רוצים, כי אתם כבר מספיק גדולים.

לסיכום: בניית בריכות שחייה הוא פרויקט שדורש בעיקר בחירה נכונה של החברה, אבל גם הקפדה על כל שאר הפרמטרים שמופיעים מאלה. הקפדה על כל אלה תבטיח לכם, ככל שרק ניתן, הנאה צרופה מהבריכה, למשך הרבה מאוד זמן. שחייה נעימה!