המדריכים האחרונים שלנו

איך גוזמים עצים

כדי לגזום עצים בצורה נכונה ומדויקת יש צורך לבצע את המשימה אחרי תכנון קפדני וביצוע של כל השלבים בסדר הנכון. אם אתם לא יודעים כיצד מתבצע גיזום עצים מקצועי אתם במקום הנכון כי המאמר הזה יסביר לכם כל מה שאתם צריכים.

היכרות עם סוג העץ וצרכי הגיזום

  • כדי לגזום עצים בצורה נכונה יש פרמטר אחד חשוב מאוד שצריך להכיר כבר מההתחלה: סוג העץ. אם לא תדעו מה סוג העץ לא תדעו מה הצרכים שלו, כיצד לגזום אותו נכון, מה מועד הגיזום שלו וכן הלאה. חשוב לזכור כי סוג העץ יכול להיות שונה מאוד גם כאשר מדובר על אותו הזן, ולכן חשוב שאותו גוזם עצים שמבצע את המשימה יכיר אותו היטב.

 

  • זמן הגיזום למשל הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר, יש עצי נוי ועצי פרי שהגיזום בהם יהיה שונה לגמרי וגם השפעת מועד הגיזום יכולה להיות בעלת חשיבות רבה. למשל, גיזום מוצלח מבחינת כל הפרמטרים אך לא מבחינת מועד הגיזום יכול להיות גיזום רע מאוד.

 

 

  • חשוב מאוד גם להבין את צרכי הגיזום של הלקוח. יכול להיות שהגיזום צריך להתבצע כדי שתפוקת העץ תהיה רבה יותר ויכול להיות שהדרישות יהיו דקורטיביות לחלוטין. יכול גם להיות שהגיזום צריך לפתור בעיה שהענפים של העץ יוצר כמו למשל כאשר הוא גולש אל עבר מדרכה או כביש.

שימוש בכלי גיזום מתאימים למשימה

אחרי שהכרנו את סוג העץ והבנו מתי צריך לגזום אותו ועד כמה חשוב להתחשב בצרכי הגיזום, יש צורך להחזיק בכלים המתאימים. כלי גיזום יכולים להיות ידניים או חשמליים, יכולים להיות פשוטים וקטנים יחסית או גדולים וכאלו שיספקו לכם אפשרות לגזום בגובה ולמעשה הגיוון עוד ממשיך לפרמטרים אחרים. יש יצרנים שונים שיכולים לספק לכם כלי גיזום ברמה גבוהה יותר כך שהגיזום יהיה הרבה יותר נוח ויעיל. כמו כן יש כלי גיזום שיהיו עמידים לאורך זמן. מלבד ההתאמה לכל הפרמטרים הללו כמובן שיש צורך לבחור את כלי הגיזום בהתאם לסוג הגיזום הנדרש כמו למשל גיזום עדין, גיזום דקורטיבי, גיזום בגובה.

בדיקת השטח ושמירה על בטיחות

השלב הבא הוא כמובן לדאוג לגיזום בטיחותי. הגיזום עצמו יכול להיות שונה מאוד בהתאם לכל הפרמטרים שציינו עד כה ולכן אין טעם לדבר עליהם כי אופן הגיזום משתנה מעץ לעץ וממקום למקום. עם זאת יש כלל אחד חשוב והוא שמירה על בטיחות. אי אפשר לבצע גיזום עצים בלי לשמור על הבטיחות בעיקר כאשר גוזמים בגובה ולכן יש צורך ברתמות ושאקלים, קסדה, כפפות, סרבל עבודה וכן הלאה. צוות גיזום מקצועי יוכל לבצע את כל הפעולות הנדרשות בדרך הכי בטוחה שיש והניסיון הוא זה שעושה את ההבדל בין הצוותים השונים. לכן כדי לקבל שירות מוצלח יש לבחור בחברה מומלצת!